Web zprávy

Roušky v ČR: Od čtvrtka povinně ve všech vnitřních prostorech v ČR

„Kvůli zhoršující se epidemiologické situaci jsem dnes ráno svolal mimořádné jednání Centrálního řídícího týmu Chytré karantény. S odborníky jsme se shodli, že od zítra (čtvrtka) zavedeme povinnost nosit roušku ve vnitřních prostorách budov v celé ČR. Podrobnosti vydáme v průběhu dne,“ uvedl Vojtěch.

V úterý přibylo v Česku rekordních 1164 potvrzených případů nákazy koronavirem, dosavadním maximem bylo pátečních 796 případů. Rekordní je také počet aktuálně nemocných, kterých je 9272. Počet případů letí raketově nahoru poslední dva týdny. ČR je v jejich počtu na milion obyvatel zdaleka nejhůř z okolních zemí a spadla i na chvost celé Evropské unie. Hůř je na tom jen Španělsko, Francie, Chorvatsko, Rumunsko a Malta.

Koronavirus ONLINE: 1164 nových případů za jediný den. A povinné roušky v celém Česku

Krátce po jarním uvolnění opatření premiér Andrej Babiš (ANO) sliboval, že v Česku už nikdy nebudou plošná omezení, včetně roušek. Proti jejich povinnému nošení v celé ČR vystoupil o víendu i prezident Miloš Zeman. „Bylo by dobré, aby roušky byly povinné jen v ohniskách nákazy, zatímco všude jinde dobrovolné,“ uvedl Zeman v CNN Prima s tím, že není zastáncem plošných opatření a zbytečné paniky. Také přečtěte

I jedna čočka stále stačí. Dostupný Pixel 4a má povedený fotoaparát

Aktuální cenově dostupný Google Pixel 4a si v testu fotomobilů organizace DxO Mark vydobyl skóre …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *