Web zprávy

Rozsáhlý požár u Los Angeles mají hasiči pod kontrolou z pouhých 15 procent

Ničivé požáry, jejichž kouř znečistil ovzduší na téměř celém západním pobřeží, dosáhl až do měst v Kanadě a na východní pobřeží USA.

Celkem shořelo už přes 20 tisíc kilometrů země, požár Bobcat Fire je třetím a dosud největším požárem v Los Angeles County, spálil zhruba 290 kilometrů čtverečních, v nejlidnatějším okrese Spojených států ohrožuje desetitisíce obyvatel.

Od 6. září, kdy požár vypukl, s ním bojuje přes 1600 hasičů, nasazeno bylo 215 hasičských cisteren, šest vrtulníků a 16 buldozerů. Přesto se podařilo oheň dostat pod kontrolu z pouhých 15 procent.

Úřady musely zatím evakuovat sedm měst a blíží se k předměstí Los Angeles, šedesátitisícovému městu Arcadia. Město se připravuje na evakuaci. „V historii města není znám případ, kdy by muselo bojovat současně s pandemií a požárem. Musím však říct, že Arcadia je extrémně dobře připravena,“ uvedl radní města Paul Cheng.

Požár rovněž ohrozil i známou observatoř Mount Wilson, oheň ji ale nakonec minul v noci ze středu na čtvrtek ve vzdálenosti zhruba tří kilometrů.

Bobcat Fire rovněž vyprodukoval mrak kouře o délce 1400 kilometrů. Kvůli špatnému ovzduší muselo být uzavřeno na osm přírodních parků, losangeleská zoo a několik testovacích center na covid-19.

Hasiči původně předpokládali, že požár bude uhašen 15. října, tento týden však oznámili, že požár dostanou pod kontrolu až koncem příštího měsíce.

Také přečtěte

Realme GT bude jeden z nejlevnějších mobilů s procesorem Snapdragon 888

Realme GT výrobce avizoval už koncem února, první obrázky zveřejnil v rámci kongresu MWC v …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště