Web zprávy

Rozšíření soběšického hřbitova? Naděje je zpět. Umožní to změna plánu

Pohřebiště v Soběšicích se rozšíří do blízkého lesa. Na sousedních parcelách o velikosti zhruba šesti tisíc metrů čtverečních vznikne lesní hřbitov. „Potřebné pozemky jsme směnili s Mendelovou univerzitou,“ uvedl náměstek brněnské primátorky Petr Hladík.

O rozšíření pohřebiště se postará městská Správa hřbitovů. „Přípravné práce začnou v únoru. Počítáme s tím, že práce na rozšíření mohou odstartovat na konci května. Dohromady má vzniknout 142 hrobových míst, 730 urnových a padesát kolumbárních oken,“ doplnil Hladík.

Dosud v lokalitě územní plán počítá s plochou určenou pro funkci lesa. „Vypracovali jsme změnu územního plánu, díky které bude dotčené území určené jako plocha pro městskou zeleň s podrobněji stanoveným typem účelu, a to pro hřbitov,“ přiblížil městský radní pro územní plánování Filip Chvátal.

Lidé se do rozšířeného areálu s oplocením dostanou přes bránu. Součásti plotu bude dvoumetrová stěna s padesátkou kolumbárních oken. Návštěvníci hřbitova se dočkají nových parkovacích míst i opravené příjezdové cesty.

O vydání změny územního plánu rozhodnou městští zastupitelé na lednovém zasedání, které se bude konat 19. ledna.


Také přečtěte

TELEVIZIONÁŘ: Slovensko ukáže, kudy vede jiná Cesta do nemožna

Z filmu Cesta do nemožna | foto: ČT Hrdinou filmu je totiž Milan Rastislav Štefánik, který …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *