Web zprávy

Salač dojel v Le Mans na bodech. Podruhé v sezoně vyhrál v kategorii Moto3 Ital Vietti | iROZHLAS

Motocyklový jezdec Filip Salač počtvrté v sezoně silničního mistrovství světa bodoval. V Le Mans dojel v závodě Moto3 stejně jako už v srpnu ve Spielbergu a před dvěma týdny v Barceloně dvanáctý, jeho maximem zůstává osmé místo ze zahajovací Velké ceny Kataru před koronavirovou pauzou. Francouzskou Grand Prix vyhrál Ital Celestino Vietti a připsal si druhý triumf v sezoně i v kariéře.

Závod třídy Moto3 | Foto: ALBERT GEA | Zdroj: Reuters

Nejrychlejší muž pátečních tréninků Salač odstartoval do závodu po nepovedené kvalifikaci až ze sedmé řady a na počátku třetí desítky pořadí se také v úvodu držel. Chyběl proto v početné čelní skupině, přesto se postupně zejména díky množství pádů soupeřů posunul na bodované pozice a poprvé v sezoně se mu to povedlo podruhé za sebou.

Salač se pohyboval i na pódiových příčkách, nakonec dojel ve Velké ceně Katalánska dvanáctý

Číst článek

Závod nedokončili vítězové posledních tří závodů – na zemi skončili kandidát na titul John McPhee i Romano Fenati, Darryna Bindera po triumfu v Barceloně zradila technika.

Viettiho vyneslo vítězství na třetí místo průběžné klasifikace, do čela pořadí se posunul díky třetímu místu Španěl Albert Arenas. Dosavadní lídr Ai Ogura z Japonska dojel až devátý a na Arenase nyní ztrácí šest bodů. Salačovi pomohl čtyřbodový zisk k posunu na dvacátou pozici.

Velká cena Francie, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Le Mans:

Moto3: 1. Vietti (It./KTM) 37:37,384, 2. Arbolino (It./Honda) -0,142, 3. Arenas (Šp./KTM) -0,198, 4. Masiá (Šp./Honda) -0,336, 5. Migno (It./KTM) -0,569, 6. Sasaki (Jap./KTM) -0,834, …12. Salač (ČR/Honda) -15,381.

Průběžné pořadí MS (po 10 z 15 závodů): 1. Arenas 135, 2. Ogura (Jap./Honda) 129, 3. Vietti 119, 4. Arbolino 115, 5. McPhee (Brit./Honda) 98, 6. Masiá 83, …20. Salač 20.