Web zprávy

Seberte odvahu a volte demokratické strany, vyzývá v kampani Milion chvilek


„Spolek Milion chvilek pro demokracii v kampani vychází z myšlenky, že nestačí jít pouze volit, ale je nutné také aktivně přizvat ostatní, aby se k volbám připojili,“ uvedli organizátoři.

Projekt počítá s tím, že se zájemci prostřednictvím webu do kampaně zaregistrují a zapojí. Za symbolický nebo i vyšší příspěvek dostanou modrozelené placky, letáky, plakáty nebo tkaničky do bot s názvem kampaně. 

Web obsahuje edukační materiály či videa vysvětlující důležitost voleb. Zájemci si mohou zdarma stáhnout propagační produkty včetně bannerů. Každý registrovaný uživatel bude moci na svém seznamu plnit výzvy, kterými odvahu volit pomůže šířit dál.

Kampaň bude spolek rozšiřovat prostřednictvím svých sociálních sítí a hashtagu #odvahavolit. Stejně tak chce spolek během září využít pomoci mnoha dobrovolníků a organizátorů místních skupin.

„Krajské a senátní volby nejsou jen přípravnou zkouškou před volbami sněmovními, ale také už ony samy výrazně ovlivní další směřování naší politiky. Pravidelně nízká volební účast při těchto volbách neodpovídá závažnosti pravomocí a vlivu krajských zastupitelstev a významu Senátu,“ uvedl mluvčí a místopředseda spolku Benjamin Roll.

Roušky a rozestupy. Protestovat proti vládě přišly stovky lidí v celé zemi

V minulých krajských volbách před čtyřmi lety přišla hlasovat přibližně třetina voličů (zhruba 35 procent). K senátním volbám v roce 2014 v obvodech kde se bude hlasovat i nyní, dorazily v prvním kole dvě pětiny voličů, ve druhém kole zhruba 17 procent hlasujících. 

Spolek Milion chvilek pro demokracii dlouhodobě zdůrazňuje potřebu politické změny. Účast i výsledky krajských a senátních voleb podle spolku mimo jiné ukážou, zda mají aktivní občané a demokratičtí politici vůli a sílu této změny dosáhnout a zda jsou připraveni na sněmovní volby, které zemi čekají v roce 2021.

Také přečtěte

Ekonomika Číny navzdory koronaviru loni rostla

Za poslední, čtvrté čtvrtletí loňského roku vzrostl čínský HDP meziročně o 6,5 procenta, čímž se …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *