Web zprávy

Šéfkuchař pronášel do věznice drogy, dva trestanci je prodávali ostatním


Postupně se skupina rozrostla na 13 lidí, letos v červnu jejich nelegální činnost zarazila policie.

Kromě pervitinu pachatelé pašovali do vězení také mobilní telefony a další zakázané předměty v celkové hodnotě 750 tisíc korun. 

„Detailním prověřováním bylo zjištěno, že výrobu drog zajišťovala přítelkyně jednoho z odsouzených bratrů a otec obou bratrů zajišťoval provoz bankovních účtů a nakládal s penězi za prodej drog,“ řekla mluvčí Generální inspekce bezpečnostních sborů Ivana Nguyenová.

Přítelkyně jednoho z bratrů i jejich otec předávali drogy kuchaři jako prostředníkovi, a to buď osobně v místech mimo areál věznice, nebo přehozením balíků přes zeď věznice. 

Příslušníci GIBS začali případ dokumentovat před rokem, letos v červnu zasáhli, a to nejen ve věznici, ale i na dalších místech celé České republiky.

„Při domovních prohlídkách byly zajištěny čtyři laboratoře na výrobu pervitinu, pervitin samotný v množství přes 3 000 gramů, který byl určený k další distribuci,“ řekla Nguyenová.

Pět hlavních aktérů obvinila GIBS z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, z účasti na organizované zločinecké skupině a z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. 

Stíhá také dalších osm lidí, kteří se na trestné činnosti nějakým způsobem podíleli.

Také přečtěte

Web ministerstva práce napadli hackeři

Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) čelilo ve čtvrtek večer kybernetickému útoku. Informaci Novinkám potvrdila šéfka …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště