Web zprávy

Sekyra Group koupila Stýblův dům na Václaváku. Historickou stavbu možná doplní moderní nástavba

„Po komplexní rekonstrukci nabídneme v přízemí Stýblova domu komerční plochy k pronájmu pro obchody a služby. V části budovy počítáme s luxusním ubytováním a administrativou. Celkové náklady projektu dosáhnou 850 milionů korun,“ uvedl ředitel Sekyra Group Leoš Anderle.

Objekt na adrese Václavské náměstí 30 sousedí s funkcionalistickým palácem U Stýblů, známým jako palác Alfa. Tiskař, nakladatel a knihkupec Bedřich Stýblo na Václavském náměstí na konci 19. století provozoval své slavné nakladatelství. V paláci U Stýblů měly své sídlo divadlo Semafor i kino Alfa. Z druhé strany k domu přiléhá pasáž Světozor ústící do Františkánské zahrady.

Revitalizace se podle Anderleho předpokládá i u okolních budov, které ke Stýblovu domu přiléhají. „Projekt je součástí našeho širšího záměru rozdělit své investice i do centra metropole. V současné době zde skupina dokončuje objekt rezidence Nekázanka 17, který se promění v luxusní bydlení,“ doplnil Anderle.

Podle informací serveru Seznam Zprávy získala Sekyra Group dům od potomků Bedřicha Stýbla, kterým se vrátil v restituci. Jak server uvedl, Anderle vylučuje, že by historický dům zvětšil o moderní střešní nástavbu, jak to noví majitelé provedli s jinými přibližně stejně starými budovami na Václavském náměstí či Příkopech. „Chceme domu nechat původní podobu, bude ale třeba posílit jeho celkovou statiku a zpevnit stropy,“ sdělil Anderle. Seznam dále uvádí, že podle ředitele bude zhruba rok a půl trvat projektová příprava přestavby, další až dva roky se bude stavět. „Stýblův dům se tak v novém kabátě představí nejdříve za tři, spíše za čtyři roky,“ dodává Seznam.

Výstavba nové čtvrti na Rohanském ostrově v Praze začne příští rok

Společnost Sekyra Group působí na českém realitním trhu více než 20 let. V současnosti spravuje projekty s celkovou plochou přes milion metrů čtverečních. Vybudovala například sídla České spořitelny, Nestlé, T-Mobile, Skanska nebo Národní technickou knihovnu.

Minulý týden zahájila stavbu čtvrti Smíchov City za 20 miliard korun. Dokončena má být za 12 let. Kromě Smíchov City je její další velkou investicí nová čtvrť Rohan City, která se rozkládá na rozhraní Karlína, Invalidovny a Libně. Další investicí je projekt Žižkov City, kde na pozemcích bývalého nákladového nádraží vznikne rezidenční čtvrť. Developer má zároveň ve spolupráci s Prahou zrevitalizovat historickou nádražní budovu, která bude mít převážně veřejnou funkci a jejíž součástí by měl být i Národní filmový archiv.

OBRAZEM: Podívejte se, jak se promění okolí Smíchovského nádraží

Ceny bytů rostly i kvůli investorům, jejich zdražování zvolní, říká realitní magnát SekyraTaké přečtěte

Tuchel potvrzen. Máme jednoho z nejlepších trenérů, radují se v Chelsea

Tuchel v novém působišti už v úterý povede první trénink a premiéra na lavičce ho …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *