Web zprávy

Selhal hlavně Babiš, hřímá po zpřísnění opatření opozice. Kalousek zmínil „zmetka“

„Včera jsem požádal veřejnost o odpovědnost a dodržování opatření. Premiér nemá hrozit, ale pokorně požádat o totéž. Lidé nemohou za současný stav, je to selhání vlády. Společně se z toho ale dostaneme,“ uvedl na twitteru předseda ODS Petr Fiala.

„V jednom se s premiérem shodnu. Prosím, buďme teď ohleduplní a zkusme ten virus zase porazit. Ale nesvádějte, pane premiére, svoje letní selhání na lidi. Děláme, pane premiére, co můžeme. Ani na Krétě jsme nebyli,“ uvedl předseda STAN Vít Rakušan, Připomněl přitom Babišův apel, aby lidé v létě necestovali do zahraničí, přestože premiér sám strávil část dovolené v Řecku.

Koronavirus ONLINE: 4525 případů v ČR za necelý pátek. A severu Moravy pomůžou vojáci

Lidovci si na twitteru všímají Babišova vyjádření o tom, že když lidé nebudou opatření dodržovat, může dojít k úplnému zmrazení společnosti jako na jaře. „Ten stejný premiér, který ještě před cca 45 dny odmítl, aby lidé nosili roušky, protože si to občané nepřejí. Za aktuální situaci nesete zodpovědnost vy, pane premiére,“ uvedli lidovci.

„Zásadní sdělení Andreje Babiše dnes na ČT 24: ‚Pokud budeme muset nařídit lockdown, bude to vaše vina, protože nedodržujete pravidla.‘ Ani slovo omluvy, ani slovo přiznání vlastní chyby. Zmetek…“ napsal na sociální síti předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek.

Babiš se v srpnu postavil proti návrhu tehdejšího ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) na rozšíření povinného nošení roušek i do škol a restaurací. Ministerstvo zdravotnictví následně představilo mírnější pravidla. Část kritiků uvádí, že mírnější restrikce umožnily rychlejší šíření koronaviru od počátku září.

Klaus: Babiš s Prymulou straší lidi

„Považujeme za nutné říci právě teď zřetelně a nahlas, že strašení a vyhrožování občanům, jaké předvedli pánové Babiš a Prymula na dnešní tiskové konferenci, je rezignací na seriózní přístup k řešení dnešní situace a na poskytování pravdivých informací,“ uvedli zástupci Institutu Václava Klause, mezi kterými je bývalý prezident Václav Klaus se svými spolupracovníky Jiřím Weiglem a Ladislavem Jaklem.

Další dva týdny rozhodnou, varuje Babiš. Nevyloučil vypnutí celého Česka

Podle institutu by neměly být používány výroky typu, že v Česku nastal exponenciální růst počtu nakažených. „To jen prozrazuje nedostatečnou znalost jednoduché matematiky. Počet nakažených, nemluvě o tom, že to není počet nemocných, exponenciálně neroste,“ uvedli Klaus, Weigl a Jakl.

Některá přijatá a navrhovaná opatření trio z Institutu Václava Klause považuje za „zjevně nesmyslné, přestřelené a nadsazené“, ukazuje to podle nich na absenci racionálního přístupu. Zesiluje to podle nich nedůvěru občanů ke krokům vlády.

Babiše také kritizují za hrozbu lockdownem. „Nejen eventuálně uskutečněný lockdown ekonomiky a společnosti, ale i výroky o možném lockdownu z úst předsedy vlády mají v okamžiku jejich vyslovení obrovské ekonomické náklady,“ napsali. Už nyní podle nich zásadním způsobem „podvazují veškerou ekonomickou aktivitu“. „Vzniká bludný kruh, který bude obtížné opustit,“ dodali.Také přečtěte

RECENZE: Nechte je všechny mluvit, prosím. V čele s Meryl Streepovou

Partii rozehrané na palubě zaoceánské lodi vévodí tři dávné kamarádky, navenek vytříbené dámy: slavná spisovatelka …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *