Web zprávy

Semafor koronaviru: Česko začne oranžovět a zelenat, varuje hlavní hygienička. Počty nakažených lámou dál rekordy

Počet oranžových regionů na tzv. semaforu, mapě rizika nákazy koronavirem, stoupne nejméně na tři. Řekla to ve čtvrtek České televizi (ČT) hlavní hygienička ČR Jarmila Rážová. Aktuálně je podle webu ministerstva zdravotnictví na oranžovém, tedy druhém stupni rizika ze tří, jen Praha. Deset okresů je na prvním – zeleném – stupni pohotovosti v ochraně veřejného zdraví kvůli nemoci covid-19 a zbytek Česka na nultém. Nový semafor má ministerstvo zveřejnit v pátek.

Budou minimálně tři oranžové regiony a je podstatně více okresů, které postoupí do prvého stupně pohotovosti, to znamená zelená barva,“ řekla Rážová ČT. Ve středu uvedla, že většina okresů se tento týden na mapě nákazy posune do zeleného stupně rizika. Oranžový stupeň značí narůstající podíl případů covidu-19, u kterých není jasný zdroj nákazy. Zelený stupeň představuje výskyt ojedinělých případů nemoci nebo lokálních epidemií.

Koronavirus ONLINE: Další raketový nárůst v Česku. A na 200 nakažených v oblíbených lázních

V úterý bylo v Česku zaznamenáno 1161 nově nakažených, což byl nejvyšší denní přírůstek od březnového začátku epidemie. Ve středu byl pak nárůst za celý den pouze o jeden případ nižší. Ve čtvrtek počet prokázaných případů covidu-19 zatím k 18:00 vzrostl o 728, což je opět rekordní množství nakažených k večeru.Také přečtěte

Navzdory restrikcím se v Berlíně konal Týden módy

Kolekce návrháře Toma Van Der Borghta s názvem „High-Tech Bricolage“ je kombinací haute-couture a avantgardy. …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *