Web zprávy

Šestnáct let za pokus o vraždu bohatého manžela platí, rozhodl soud


Soud se případem zabýval podruhé, původní rozhodnutí zrušil Vrchní soud v Olomouci a požadoval doplnění důkazů. Právníci obou obžalovaných se proti rozsudku odvolají.

Krajský soud tak mezi důkazy zahrnul telefonát obžalovaných i doplňující znalecký posudek z oboru psychologie.

Dvojice půjde do věznice se zvýšenou ostrahou. Žena má navíc peněžitý trest milion korun. Kdyby je neuhradila, hrozí jí dalších osm měsíců vězení. Oba musí také zaplatit náklady Všeobecné zdravotní pojišťovně.

Grycovou soud viní, že usmrcení manžela naplánovala s tím, že po jeho smrti získá majetek ve výši desítek milionů korun, Koprivu z toho, že čin provedl také kvůli finančnímu prospěchu.

Třiasedmdesátiletý podnikatel, kterého se podle rozhodnutí soudu dvojice rozhodla zlikvidovat, ve vinu své manželky nevěří. „Doma všechno funguje, argumentace soudu je scestná, rozsudek měli připravený předem,“ řekl novinářům po skončení jednání.

Případ se stal v listopadu roku 2017. Úspěšného podnikatele vylákal Kopriva do lomu Hády pod záminkou konzultace ohledně prodeje pozemků. Podle obžaloby ho tam strčil ze srázu, ale muž se zachytil kousek pod okrajem lomu. Kopriva se ho snažil skopnout a házel mu přitom i písek do očí. Vyrušili ho kolemjdoucí, kteří nakonec muže drželi do příjezdu policie.

Kopriva se k činu přiznal, tvrdil však, že plán vymyslela Grycová, která si tak chtěla opatřit dědictví z manželova jmění. Údajně mu za čin slíbila odměnu 50 milionů korun. 

Obžalovaná celou dobu svůj podíl viny popírá a poukazuje na to, že proti ní neexistují důkazy. Tvrdí, že útok na jejího manžela má na svědomí pouze milenec, důvodem mohla být podle ní žárlivost.

Kopriva je ve vazbě, Grycovou olomoucký vrchní soud v létě z vazby pustil na kauci deset milionů korun, kterou zaplatil její manžel.

Také přečtěte

Na britské základně objevili ve skříni polonahou ženu. Může jít o špionku

Žena byla objevena na letecké základně, která je domovem 847. námořní letky. Informace o skandálu, …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *