Web zprávy

Signal Festival se ruší. Prymula o tom jednal s organizátory

Organizátoři festivalu světla Signal se všemi možnými způsoby snažili každoroční událost uskutečnit, ale po středeční schůzce s ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou (za ANO) letošní ročník zrušili. Akce měla začít již 15. října, ale kvůli rekordnímu nárůstu nakažených lidí koronavirem chystá ministr v pátek oznámit přísnější opatření. Na jejich základě nebude reálné festival uskutečnit. Organizátoři tak řeší, jaké kroky dále uskutečnit. Své plány oznámí v budoucích týdnech.

Prymula jednání se zástupci kultury oznámil dnes na twitteru. „Požádal jsem organizátory akcí o odložení jejich aktivit. Je mi líto, že se musí odložit Signal Festival, ale čísla nakažených známe. Je dohoda na pravidelné komunikaci. Kultura je jistě výrazně postižena, udělám vše pro to, aby dostala pomoc,“ uvedl Prymula.

Koronavirus ONLINE: 5335 nakažených za středu. A Prymula vyslal Čechům „důležitý vzkaz“

„Máme nyní několik možností. Můžeme festival přesunout na nový termín, v úvahu přichází jaro příštího roku. Musíme zvážit, co pro nás každá varianta znamená z pohledu spolupráce s umělci, produkce, fundraisingu, spolupráce s městem i partnery či bezpečnosti návštěvníků. Není to jednoduché rozhodnutí,“ uvedl ředitel festivalu Martin Pošta.

Plán B pro festival

Vzhledem k narůstajícímu počtu nakažených nemocí covid-19 se budou v ČR zpřísňovat opatření, která budou podle dnešního vyjádření ministra zdravotnictví platit od pondělí 12. října. Podle organizátorů festivalu nová nařízení jsou už neslučitelná s přípravami festivalu. „​Téma osmého ročníku Signal Festivalu znělo Plan B. Náš vlastní plán B teprve hledáme,“ ​dodal Pošta.

Takto vypadala generální zkouška na Signal Festival v roce 2019:

Festival se měl konat od 15. do 18. října. Osmý ročník přehlídky, která začínala především jako prezentace tehdy ještě málo známého videomappingu, se chtěl zaměřit na ekologii a pandemii koronaviru. Signal se letos kromě Karlína a Starého Města měl uskutečnit i v Holešovicích. Festivalu se v minulých letech během čtyř dnů zúčastnilo odhadem půl milionu lidí; ti se pohybují v ulicích a nejsou většinou najednou na stejném místě.Také přečtěte

Honor se zbavil rodiče v okovech a vyhlíží perspektivní budoucnost

Honor vznikl jako cenově dostupná dceřinná značka koncernu Huawei. Dlouho to dobře fungovalo, než na …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *