Web zprávy

Skladový gigant CTP vydal kvůli uhlíkové neutralitě dluhopisy za 17 miliard


Akcie, investice, dluhopisy


| foto: MF DNES

„Úvodní emise byla úspěšná díky tomu, že CTP byla ve správnou dobu na správném místě. Logistické nemovitosti aktuálně stojí na pevných nohou, zejména v regionu CEE, který má jedny z nejrobustnějších ekonomických základů v Evropě,“ uvedl finanční ředitel společnosti CTP Richard Wilkinson. 

Poptávka po dluhopisech násobně převýšila nabídku a na vrcholu dosáhla více než 2 miliard eur. Přihlásilo se do ní 150 zájemců.

Rozhodnutí vydat zelené dluhopisy vzniklo v roce 2019, kdy se CTP zavázala certifikovat celé své portfolio logistických a průmyslových projektů na vyšší standardy s důrazem na trvalou udržitelnost. Výnosy z dluhopisů chce společnost využít k financování svého udržitelného rozvoje.  V září potom oznámila svůj záměr stát se do roku 2023 uhlíkově neutrální.

Skupinu CTP Group založil Nizozemec Remon Vos v roce 1998 v České republice. Ta i nadále zůstává domácím trhem se zhruba třípětinovým podílem. Vlastní mimo jiné i ctPark Brno, v současnosti největší průmyslový park v regionu střední a východní Evropy. Před pěti lety CTP vstoupila na další trhy v regionu. Kromě Česka působí na Slovensku, v Maďarsku, v Srbsku, v Rumunsku, v Polsku a nově v Bulharsku. V Česku na konci června firma vlastnila 3,46 milionu metrů čtverečních ploch v 54 areálech.

Také přečtěte

Smartphonový paparazzi vyfotil prototyp ohebného xiaomi

Prototyp ohebného xiaomi | foto: Weibo Fotografie doputovaly z čínské sociální sítě Weibo. Na nich můžeme …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *