Web zprávy

Skupina KGI podala návrh na zrušení moratoria Arca Capital Bohemia

“KGI je přesvědčena, že společnost Arca Capital Bohemia účelově a neoprávněně využívá soudní ochrany před věřiteli a činí kroky v rozporu se zákonem, čímž dochází k poškozování a krácení věřitelů,” komentoval podaný návrh pro E15.cz Pavol Krúpa. Podle něj jsou tak poškozeni skupina KGI, uzavřený fond Arca Capital CEE a společnost Acquisition Capital. 

Krupa Global Investments má pohledávky vůči Arca Capital Bohemia podle  návrhu u soudu ve výši zhruba 123 milionů korun.Společnosti Acquisition Capital spadající pod KGI pak dluží Arca Capital Bohemia podle návrhu přes 60 milionů a uzavřenému fondu přes padesát milionů korun. Podání tak zároveň ukazuje na vzájemnou propojenost skupin Arca Capital a KGI, kterou Krúpa ostatně založil po odchodu ze skupiny Arca. V investiční skupině Arca má nyní hlavní slovo Rastislav Velič.

Krúpova skupina proto požaduje nařízení předběžného opatření vůči Arca Capital Bohemia (ACG) včetně ustanovení předběžného správce. U společnosti ACB totiž soud vyhlásil koncem  srpna mimořádné covid moratorium. 

Arca Capital se dohodla na financování s londýnskými investory Blantyre Capital

Celá skupina Arca se dostala do potíží letos v létě, kdy nebyla schopná splácet krátkodobé směnky. Celá řada firem ze skupiny, která působí na českémi i slovenském trhu, proto požádala české a slovenské soudy o ochranu před věřiteli.

Skupina KGI napadá zejména pět transakcí, které měly poškodit věřitele ACB. Čtyři transakce se týkají operací mezi Arca Capital Bohemia s mateřskou společností Arca Investments a fondem Arca Opportunity, který podle podání ovládá Arca Investments. K finančním operacím  došlo již v dubnu. 

Poslední transakci, kterou KGI napadá je postoupení pohledávek vůči Tomáši Bártovi ve výši 77 milionů korun a směnky podepsané Bártou na 14,6 milionu korun společnosti Mníšek pod Brdy 1519. S Bártou je nyní vedeno insolvenční řízení a jeho společnost EMTC – Czech pak soud poslal do konkurzu.

Soud prohlásil konkurz na majetek EMTC, pohledávky činí 1,8 miliardyTaké přečtěte

Lady Gaga zazpívá na inauguraci Bidenovi

Inaugurace by se měla konat kolem 11:30 před Kapitolem ve Washingtonu. Programu se má zúčastnit …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *