Web zprávy

Slaný: Řidič autobusu, který zabil v červnu Kubu (†7), byl obviněn

K tragické události došlo počátkem června na autobusovém nádraží ve Slaném na Kladensku. Autobus tam tehdy najel na ostrůvek zastávky, na němž byli lidé a to si vyžádalo jeden dětský život. Teprve sedmiletý Kuba nehodu nepřežil. Policie teď po čtyřech měsících vznesla obvinění proti řidiči autobusu, může ho čekat i vězení.

Přestože řada svědků nehody se ihned snažila chlapci pomoci, Kubíček svým zraněním podlehl. Vrtulník, který na místo dorazil se vracel prázdný. „Jsem vyběhl a okamžitě jsme zachraňovali toho kluka a někdo mi ho dal do ruky, tak jsem ho držel celou dobu a říkal jsem mu, že bude v pořádku a ať se nebojí, že přijede sanitka,“ popsal tehdy pro CNN Prima News jeden ze svědků. U hrozné události byl navíc přítomen jeden z bratrů zesnulého chlapečka. Další tři lidé byli při nehodě zraněni.

Pohřešovaného chlapce z Bíliny našli mrtvého: Na útěku před násilníkem ho zabil vlak?!

Řidič autobusu původně tvrdil, že se mu zasekl plyn, po měsících vyšetřování však na vozidle nebyla nalezena žádná technická závada. Spekulovalo se také, že přičinou nehody by mohla být nevhodná obuv šoféra, podle fotografií z místa nehody měl totiž na sobě pouze gumové pantofle. Ani to se však podle TV Prima nepotvrdilo.

Podle policie autobusák nepřizpůsobil rychlost jízdy vozidla. „Obviněný řidič autobusu při najíždění mezi ostrůvky zastávek neúmyslně zavinil dopravní nehodu, když nepřizpůsobil rychlost jízdy autobusu svým schopnostem a vlastnostem vozidla a při zatáčení vlevo mezi ostrůvky zastávek nezvládl řízení,“ uvedla mluvčí středočeské policie Michaela Nováková. Osmapadesátiletému muži hrozí až šest let za mřížemi, policie jej obvinila z usmrcení z nedbalosti.

Policistu Pavla (†31) zabila zfetovaná řidička! Na místo tragédie lidé dál nosí svíčky a fotografieTaké přečtěte

Finále kurzarbeitu bude ostré – Novinky.cz

Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) na poslance apelovala, aby Sněmovna zákon schválila do konce ledna. …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *