Web zprávy

Slavia porazila Leverkusen 1:0 a slaví první výhru v Evropské lize, zápas rozhodl v závěru Olayinka | iROZHLAS

Fotbalisté Slavie ve 2. kole základní skupiny Evropské ligy zdolali oslabený Leverkusen 1:0. Bayer hrál od 22. minuty bez vyloučeného Karima Bellarabiho. Pražané nevyužili v 65. minutě penaltu, kterou neproměnil Nicolae Stanciu, o čtvrt hodiny později však hlavou rozhodl Peter Olayinka.

Peter Olayinka | Zdroj: Reuters

Česká liga je kvůli opatřením v boji proti šíření koronaviru přerušena, protože šlo ale o mezinárodní zápas, dostala Slavia stejně jako předtím Liberec se Spartou od hygieny výjimku, aby mohla doma hrát. Souboj v Edenu se uskutečnil bez diváků.

Čeští mistři, kteří v úvodním kole prohráli s Beer Ševou 1:3, jsou ve skupině C třetí. Všechny čtyři týmy mají na kontě tři body.

Nice, které před týdnem utrpělo v Leverkusenu debakl 2:6, dnes zdolalo Hapoel 1:0. Za týden Slavia přivítá v Edenu právě francouzský celek. Do jarních vyřazovacích bojů projdou první dva týmy v tabulce.

Slavia Praha – Bayer Leverkusen 1:0 (0:0)
Branka: 80. Olayinka. Rozhodčí: Collum – Connor, Ross (všichni Skot.). ŽK: Provod, Olayinka, Musa, Ševčík, Kolář (všichni Slavia). ČK: 22. Bellarabi (Leverkusen). Bez diváků.

⏲️ KONEC | Slávisté vítězí nad 🇩🇪 @Bayer 04 Leverkusen a připisují si první tři body do tabulky! O vydřeném ale o to cennějším vítězství proti oslabenému soupeři rozhodl ve druhé půli z rohu Peter Olayinka! #UEL #slab04

22:54 – 29. 10. 2020