Web zprávy

Slavný kytarista Eddie Van Halen podlehl rakovině. Patřil k nejlepším kytaristům rockové historie | iROZHLAS

Ve věku 65 let zemřel na rakovinu kytarista Eddie Van Halen, spoluzakladatel hardrockové skupiny Van Halen. Oznámil to v úterý na twitteru jeho syn.Los Angeles

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítVe věku 65 let na rakovinu zemřel kytarista Eddie Van Halen, spoluzakladatel hardrockové skupiny Van Halen | Foto: Greg Allen | Zdroj: ČTK/APInvision

Americko-nizozemský rocker a spoluzakladatel hardrockové skupiny Van Halen Eddie Van Halen, který v úterý zemřel ve věku 65 let, byl považován za jednoho z nejlepších kytaristů. V roce 2011 jej časopis Rolling Stone zvolil sedmým nejlepším kytaristou historie. Skupina Van Halen prodala po celém světě přes 80 milionů alb.

Rodák z Amsterodamu, který se s rodinou přestěhoval v roce 1962 do Pasadeny v Kalifornii v USA, založil již v pubertě s bratrem-bubeníkem Alexem rockovou skupinu. Ještě před vznikem Van Halen měli bratři skupiny The Broken Off Combs, The Space Brothers a Mammoth Chammoth. Největší vliv na Eddieho měli podle jeho slov Eric Clapton a kytarista Brian May z kapely Queen.

Skupina Van Halen vznikla v roce 1972 v Pasadeně tehdy ještě pod názvem Mammoth, nynější název má od roku 1974. Hned jejich první album nazvané Van Halen z roku 1978 se stalo hitem: jen v USA se ho prodalo deset milionů kusů. Van Halenovo kytarové sólo ve skladbě Eruption je považováno za jedno z nejvýznamnějších v rockové hudební historii.

ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

České dráhy se chystají snižovat mzdy a propouštět

Opatření má zatím platit rok, v příštím týdnu je projedná dozorčí rada. Snižování mezd, které …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *