Web zprávy

Šlechtová je dál v izolaci, poslanci už venku z karantény

„Poslanci dostanou mail, ve kterém vyzýváme k použití roušek při jednání,“ řekl Vondráček s tím, že pokud budou kolegové rozumní, mělo by vše proběhnout bez problémů. Nařídit členům parlamentu roušky ze zákona nelze.

Třináctka poslanců, kteří byli kvůli nakažené Šlechtové v karanténě, je podle Vondráčka již v pořádku a i druhý test jim vyšel negativně. „Nemám informaci, že by byl někdo nově nakažen, a to i mezi zaměstnanci Sněmovny,“ poznamenal.

Šlechtová se čtvrteční schůze neúčastní. „Kvůli horším příznakům covidu budu ještě v izolaci. Stále inhaluji na plíce,“ sdělila v pátek Právu. Někdejší ministryně obrany se potýkala s horečkami, suchým kašlem, bolestmi kloubů a svalů, malátností i těžkým dýcháním. Jako jedna z mála poslanců při schůzích komory nosila roušku.

O svolání mimořádné schůze požádaly ve čtvrtek opoziční kluby. Na programu bude např. návrh ODS prodloužit odpuštění sociálních odvodů pro živnostníky a malé firmy do konce roku nebo lidovecká předloha, která by zjednodušila výměnu průkazu osoby se zdravotním postižením. TOP 09 chce debatovat o podpoře živé kultury.

Také přečtěte

Má pořádné zpoždění, ale nová šestková nokia se už rýsuje

Nokia model 6.2 představila v září 2019 na veletrhu IFA v Berlíně. I při velmi …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *