Web zprávy

Slovensko hlásí rekordních 1037 nově nakažených. Bijme se společně, apeluje Matovič

Rekordní počty oznámil ve čtvrtek premiér Igor Matovič. Občany Slovenska vyzval, aby byli mimořádně opatrní. „Odložme na chvíli boj za své, své a své… a začněme se bít alespoň na čas společně za společné. Ano, každý máme jiný názor na cokoli, každý bychom to teď dělali lépe. Takové přirozené. Dnes je však pro Slovensko vážná chvíle. Hygienici, sestřičky a lékaři s vypětím všech sil sotva zvládají nápor, který je už třicetkrát větší (podle počtu pozitivních) než v první vlně,“ konstatoval Matovič.

„Prarodiče, chronicky nemocní lidé a onkologičtí pacienti žijí ve strachu, protože někdo jiný v této chvíli považuje svou (absolutní) svobodu za větší právo než právo slabšího na zdraví a na život. Neblázněte, prosím! Buďme lidmi a pomozme svou zodpovědností a spoluúčastí těm nejslabším, kteří se sami bez nás nedokážou ubránit,“ dodal předseda slovenské vlády.

Ve slovenských nemocnicích je aktuálně hospitalizováno 303 pacientů s covidem-19. Patnáct lidí je na JIP a podporu umělé plicní ventilace potřebuje 27 pacientů.
Mluvčí slovenského ministerstva zdravotnictví Zuzana Eliášová potvrdila úmrtí dalších dvou osob. V nemocnici v Michalovcích zemřela 52letá pacientka a v nemocnici v Prešově 91letá žena.

Také přečtěte

Kamarádovi v opilosti usekl hlavu, odsedí si sedm let

Dvaašedesátiletý Robert Turek, který podle pátečního nepravomocného rozsudku pražského městského soudu téměř přeťal po vydatném …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *