Web zprávy

Slovensko: Zakazuje hromadné akce a vrací roušky na ulice

Na pětimilionovém Slovensku od začátku září výrazněji roste počet nových případů infekce způsobené novým koronavirem. Minulý týden země zaznamenala rekordní denní přírůstek více než 500 nakažených.

Koronavirus ONLINE: 615 obětí v Česku. Prymula zřejmě vládě navrhne nouzový stav

„Mrzí nás omezení hromadných akcí. Situace na Slovensku je mimořádně vážná. Těmito opatřeními můžeme ovlivnit to, co se stane za tři čtyři týdny,“ řekl Matovič. Dodal, že stát kvůli karanténním opatřením připraví kompenzace.

Zakázány budou také sportovní i kulturní akce, rodinné či firemní oslavy a večírky, stejně jako mše. Povoleny budou svatby, pohřby, křty nebo akce, jejich účastníci budou mít negativní výsledek testu na koronavirus ne starším 12 hodin.

Roušky lidé vytáhnou i na ulicích

Restaurace a podobná zařízení budou moci mít otevřeno jen od 06:00 do 22:00, omezení se ale nedotkne rozvozu jídla ani prodeje z okénka. V obchodech bude znovu platit limit na nejvyšší počet zákazníků tak, aby na každého z nich připadlo alespoň deset metrů čtverečních podlahové plochy.

Vážný průběh covidu může poškodit srdce, varuje lékař. A zmínil, jaká opatření fungují

Slovensko se vrací i k povinnému nošení roušek v exteriéru, a to pro případ, že nelze dodržet alespoň dvoumetrový odstup od jiného člověka. Překrytí nosu a úst bude nadále povinné pro starší žáky na školách stejně jako pro lidi v interiérech budov.

Bratislava naopak nezařadí Rakousko a Maďarsko na seznam rizikových zemí, což by v praxi vedlo k omezení při cestování. Slovensko už tento měsíc do červené kategorie na svém koronavirovém semaforu zařadila Českou republiku.Také přečtěte

Březen začne teplým počasím, poté se prudce ochladí

V prvních březnových dnech nás čeká teplé slunečné počasí, konec týdne ale přinese prudké ochlazení. Celkově …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště