Web zprávy

Slovensko zpřísňuje opatření, povinné roušky a zákaz hromadných akcí


Slovensko registruje skokový nárůst v počtu nakažených novým koronavirem. V reakci na to vláda schválila další opatření. Většina zmíněných opatření začne platit od poloviny října, řekl novinářům po jednání ústředního krizového štábu ministr zdravotnictví Marek Krajčí.

Výjimkou ze zákazu konání hromadných akcí dostaly profesionální sportovní soutěže, a to fotbalová, hokejová, volejbalová, basketbalová a házenkářská utkání.

Podle premiéra Igora Matoviče jsou nová opatření poslední možností před tím, než by země musela přistoupit k celostátní karanténě. Omezení mají trvat do doby, než počty nových případů klesnou pod určitou hranici. Předseda slovenské vlády slíbil podnikatelům kompenzace negativních dopadů opatření.

Slovenská vláda se pohádala na Facebooku. Sulík má jednání o viru za tlachy

Slovensko v uplynulých dnech zaznamenalo skokový nárůst počtu nových případů infekce koronavirem. V sobotu se v zemi objevilo 1 054 nových případů, uvedl server Sme.sk. Za pátek testy odhalily dalších 1 887 pozitivních vzorků, což bylo vůbec nejvíce od začátku pandemie nemoci covid-19. ´

„Slovensko se, žel, vydalo českou cestou. Naše křivka má podobný průběh jako česká křivka. Mezi námi a Českou republikou je rozdíl asi dva týdny,“ řekl Krajčí.

Od 1. října v zemi platí kvůli šíření koronaviru nouzový stav, prozatím byl vyhlášen na dobu pětačtyřiceti dnů.

Školy opět začnou s online výukou

Krajčí také potvrdil dnešní informaci ministra školství, že střední školy přejdou od pondělí na distanční formu výuky.

Prezenční forma výuky na slovenských školách byla přerušena již na jaře po propuknutí pandemie nemoci-covid-19, nový školní rok pak začal podle harmonogramu v září.

Mateřské a základní školy budou podle ministra fungovat ve stávajícím režimu. Ruší se ale školy v přírodě, plavecké kurzy a podobné aktivity. Na školách podle ministerstva školství nejsou velká ohniska nákazy, zavedení on-line výuky ale omezí pohyb žáků a mělo by přispět k pomalejšímu šíření nákazy.

Některé vysoké školy na Slovensku již dříve oznámily zavedení on-line výuky a vybídly studenty, aby opustili internáty.

Také přečtěte

Nenapodobujte fotky influencerů, žádají na Novém Zélandu turisty

Ve videu příslušník jednotky SOS, jež se stará o to, aby lidé necestovali pod vlivem …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *