Web zprávy

Slovenský šampion stále cítí křivdu. Podle Slovanu Faeřané pochybili, člen týmu nemá v těle protilátky | iROZHLAS

Už jsou to více než dva týdny, co pozitivní testy na koronavirus sebraly fotbalistům Slovanu Bratislava šanci bojovat v předkole na hřišti Klaksvíku o postup do Ligy mistrů. Slovenský šampion ale i odstupem času cítí křivdu. Podle klubového webu se navíc v těle údajně nakaženého fyzioterapeuta nenašly po dalších testech protilátky.Bratislava

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítBrankář Slovanu Bratislava Dominik Greif | Zdroj: Reuters

„Výsledky testů ukázaly, že v organismu fyzioterapeuta se nenachází žádné protilátky na covid-19. Právě test na protilátky dokáže prokázat, zda i člověk bez příznaků překonal nemoc covid-19,“ uvedl slovenský celek na oficiálních stránkách.

Slovan Bratislava končí v předkolech bez boje, UEFA zkontumovala zápas ve prospěch soupeře


Číst článek

Je to komplikovaný příběh. Slovan Bratislava odcestoval na Faerské ostrovy v plné síle, po příletu ale měl fyzioterapeut týmu pozitivní test na koronavirus. Faeřané byli nekompromisní – čtrnáctidenní karanténa, hrát se nebude.

„Fyzioterapeut zůstal na Faerských ostrovech v karanténě další dva týdny. Nepociťoval žádné příznaky. Po návratu na Slovensko absolvoval testy na protilátky v akreditované laboratoři. Pro upřesnění – byl členem první výpravy,“ stojí v prohlášení.

Slovan totiž po uvalení karantény poslal na Faerské ostrovy záložní tým složený z náhradníků a dorostenců. Také u nich se ale prokázal jeden pozitivní test a nedošlo ani k odloženému utkání.

‚Cítíme se právem poškození‘

Zástupci slovenského šampiona už dříve informovali, že všichni členové obou výprav byli po návratu domů negativní. Faerské úřady jim ale přímo v místě plánovaného utkání podle dřívějších vyjádření bratislavského klubu znemožnily opakované protestování.

Celá záležitost došla až k Sportovnímu arbitrážnímu soudu, ten ale potvrdil předchozí verdikt Evropské fotbalové unie a zápas byl kontumován ve prospěch Klaksvíku. Belasí si tak zahrají pouze předkolo Evropské ligy.

„Výsledek testu na protilátky jen potvrzuje naše pochybnosti o testování a opatřeních, které byly vykonané na Faerských ostrovech. Uvědomujeme si, že ani tak nezvrátíme rozhodnutí UEFA, ale považovali jsme za podstatné tuto důležitou informaci zveřejnit. Cítíme se právem poškození,“ uvedl generální ředitel klubu Ivan Kmotrík mladší.

mov

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

V návěsu kamionu u Prahy objevili devět migrantů

Hlášení o podezřelých cizincích dostala policie z firmy z Hostivice. Kromě hlídek do areálu přijeli …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *