Web zprávy

Smrt policisty: Pavol zahynul u Prahy při nehodě, lidé vzpomínají

Trojice policistů, mezi nimi i Pavol, jela z Ostravy do Prahy pracovně. V Moravskoslezském kraji byl zadržen člověk, kterého převáželi do Prahy, aby ho předali pražským kolegům. Poté se odebrali zase domů. 

Zával v hypermarketu zabil krásnou skladnici: Zřícené regály zranily osm lidí

Jenže v ulici 5. května došlo k nehodě. Bílý Mercedes, který řídila Jitka R. (39), v plné rychlosti narazil zezadu do policejního vozu. Doslova ho zdemolovala. Uvnitř byli dva policisté a jedna policistka, dva utrpěli zranění lehčího charakteru, jejich kolega ale bojoval o život. Záchranáři a policisté se ho snažili více než hodinu resuscitovat. Nepovedlo se jim to, policista zemřel.

Policejní prezident Jan Švejdar pak k tragédii uvedl, že řidička, která měla nehodu způsobit, byla pod vlivem alkoholu a snad všech drog, které jsou dostupné. „Pro někoho, kdo usedne za volant s více než 2 promilemi nemám žádné pochopení. Hlubokou soustrast rodině…,“ posteskl si brigádní generál. 

Hádka skončila smrtí

Podle informací Blesku může vedle drog a alkoholu za nehodu hádka Jitky s jejím manželem cizí národnosti. Měli se pohádat a následně pronásledovat z jejich bytu v centru Prahy do Průhonic. Žena měla cestou způsobit ještě jednu nehodu, od které ujela. O pár kilometrů dál pak podle všeho zavinila ještě druhou, tragickou. 

Rodina zabitého policisty Pavla (†31): Zemřel kvůli zrůdě! Kolegové volají po přísnějších trestech

Žena se údajně na místě tragédie policistům smála a měla vtipné připomínky. Z nehody vyvázal takřka bez zranění, měla namožené zápěstí.

Sen se mu stal osudným

Pavol K. (†31) podle jeho známých od malička snil o tom, že bude pracovat v uniformě. Vystudoval střední školu ochrany osob a majetku a po maturitě se nejprve stal strážníkem Městské policie v Ostravě. Ve volném čase zároveň působil jako zdravotník na kulturních a sportovních akcích.

Až do tragické události sloužil jako pořádkový policista v Moravskoslezském kraji. „Pracovitostí a nadšením pro službu, spravedlností a obětavostí si získal srdce kolegů,“ uvedl ředitel moravskoslezské policie Tomáš Kužel. Mladý policista měl před svatbou a plánoval rodinu. 

Co se dělo před a po nehodě, při které opilá Jitka R. (39) zdemolovala policejní vůz? Řidička se smála!

Svíčky a květiny

U místa tragédie se pár dní od nehody objevila spousta květin, svíček a různých vzkazů. Jinak tomu není ani čtyři měsíce od tragédie.

Jen pět dní po nehodě informoval policejní prezident o tom, že Jitce bylo sděleno obvinění. „Řidičce, která v neděli způsobila smrtelnou dopravní nehodu, bylo dnes sděleno obvinění hned pro tři skutky. Usmrcení z nedbalosti, těžké ublížení na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky,“ uvedl na twitteru s tím, že vyšetřování je vedeno na svobodě. 

Babi, už jsem tady! Klučina (11) šel za osamělou babičkou pěšky 2 800 kmTaké přečtěte

Nejúspěšnějším seriálem od Netflixu jsou Bridgertonovi. Čeká je druhá série

Bridgertonovi byli na Netflix uvedeni 25. prosince a od té doby se kontinuálně drží v …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *