Web zprávy

Solingen: Matka svým dětem před vraždou připravila snídani

Hororový nález pěti dětských mrtvolek v bytě činžovního domu ve městě Solingen na západě Německa nedá spát vyšetřovatelům ani místním obyvatelům. Místní volební kampaň byla pozastavena a sousedé se v sobotu večer s mrtvými dětmi rozloučili zapálením svíček a minutou ticha.

Město v pondělí plánuje vyhlásit sbírku, jejíž výtěžek má mimo jiné posloužit k úhradě výlohy za pohřeb. Přes sociální sítě se již ozvalo nemálo lidí odhodlaných přispět.

Dojemná poslední slova mladé ženy: Zavraždili ji na dovolené před očima synka i manžela!

Podle německých médií Christine (27) zavraždila pět ze svých šesti dětí tak, že jim zřejmě podala uspávadlo ve formě tabletek a pak je zadusila. Jako jediný přežil nejstarší syn Marcel (11), kterého po činu vyzvedla ze školy a vlakem ho poslala k babičce. Sama se pokusila o sebevraždu skokem pod vlak, ale přežila a nyní je ve vážném stavu v péči lékařů.

Matka měla tři holčičky (18 měs., 2 a 3) a dva chlapce Lucyho (8) a Tima (6) se třemi různými otci. Podle informací německého online deníku Focus před činem dětem připravila snídani jako obvykle. Podle vyjádření kriminalistky Ulrike Zähringerové pro Deutsche Welle je chybná přestava, že rodiče, kteří zabili své děti, tak udělali z nenávisti. Často se prý uchýlí k takto extrémnímu „řešení“ svých problémů, protože si nedokáží představit, že by jejich děti mohla šťastně žít v rozpadlé rodině, tedy za jiných podmínek, než jaké si pro ně vysnili. 

Rodina měla už delší čas problémy, německá sociálka ji často řešila. Těsně před činem matka byla přes mobilní aplikaci v kontaktu s babičkou dětí, kdy jí měla napsat, že je kvůli rozchodu s manželem na dně a že už dál nemůže. Jako poslední ve zprávě stálo, ať do bytu pošle policii, že děti zabila. Podle odborníků jednala pod vlivem dlouhodobého extrémního emocionálního přetížení.

Markéta (†17) a Tomáš (†40) se utopili v Itálii: První slova zdrcené matky!

Pokud máte psychické potíže či jakékoliv trápení, obraťte se na odborníky například na Lince důvěry: 800 155 555 nebo v Centru krizové intervence: 284 016 666. Děti a mladiství se mohou obrátit na Linku bezpečí: 116 111. Služby jsou poskytovány nonstop a zdarma.

 Také přečtěte

Bourání pomníků? Před 100 lety se řešil habsburský odkaz

V seriálu Před 100 lety připomínáme obrazem události z domova i ze světa, které se …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště