Web zprávy

Soud chtěl pustit Švachulu obviněného v kauze Stoka z vazby. Státní zástupce okamžitě podal stížnost | iROZHLAS

Krajský soud v Brně ve středu nečekaně rozhodl o propuštění z vazby obžalovaného Jiřího Švachuly (dříve ANO) souzeného v případu rozsáhlé korupce na radnici městské části Brno-střed. Obžalovaný bývalý politik ale prozatím ve vazbě zůstává, státní zástupce totiž proti rozhodnutí na místě podal stížnost a usnesení soudu o propuštění z vazby není pravomocné. Po tvrdil to žalobce Radek Mezlík. Švachula je ve vazbě od loňského března.Brno

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítNěkdejší brněnský politik hnutí ANO Jiří Švachula si kvůli manipulacím s veřejnými tendry může jít sednou až na 16 let do vězení | Zdroj: Profimedia

Na usnesení soudu upozornil server iHNED.cz. Švachula je poslední, kdo zůstává v takzvané kauze Stoka ve vazbě, Městský soud v Brně a následně krajský soud opakovaně nevyhověly žádosti o jeho propuštění z obav, že by mohl uprchnout do zahraničí.


‚V pětitisícovkách toho tam dáte hodně.‘ Korunní svědek Stoky uvedl, že přebíral úplatky i v igelitce


Číst článek

Předsedkyně soudního senátu Jaroslava Bartošová rozhodla o propuštění z vazby podle Mezlíka náhradou za alternativní prostředky. Švachula by měl být pod dohledem probačního úředníka, měl by elektronický náramek a musel by odevzdat pas.

„S propuštěním z vazby obžalovaného nesouhlasím, na místě jsem podal stížnost. Řešit ji bude vrchní soud,“ uvedl Mezlík.

Konání vazebního zasedání bylo neočekávané. V případu se ve středu konalo běžné hlavní líčení, končilo zhruba ve 14.30 a předsedkyně soudního senátu líčení odročila na 2. listopadu.

Vazební zasedání se konalo po odchodu veřejnosti z jednací síně a soudkyně jej nijak předem neoznamovala.

Soud líčení v případu zahájil po roce a půl od policejní razie na radnici Brno-střed. Bývalý místostarosta městské části Švachula byl podle státního zastupitelství hlavou skupiny, která ovlivnila desítky zakázek na radnici městské části Brno-střed.

ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

Plynovod Nord Stream 2 by nemusel být dokončen, připustil Gazprom. Stavbu ohrožují politické tlaky | iROZHLAS

Ruský plynárenský gigant Gazprom připustil existenci rizika, že výstavba plynovodu Nord Stream 2 bude kvůli …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *