Web zprávy

Soud muži výrazně zmírnil trest za umlácení vlastní matky, odsedí si 16 let

Podle odvolacího senátu ale není možné přesně určit, jakým způsobem muž na matku zaútočil, nelze proto ani stanovit, že byl útok zvlášť surový a trýznivý.

Obžaloba tvrdila, že ženu kopal a bil do hlavy a těla a mlátil jí hlavou o zem, to ale znalci podle soudu jednoznačně nepotvrdili. Vrchní soud v úterý připomněl, že každá vražda je svým způsobem surová, ne vždy ale naplní znaky potřebné pro přísnější právní kvalifikaci.

Šustek 74letou ženu napadl loni v dubnu v bytě v Mariánských Lázních. Vrátil se tehdy domů opilý, s matkou se pohádal, a nakonec ji umlátil. Na policii tvrdil, že matku našel ležet obličejem k zemi a že si zranění způsobila pádem v opilosti.

„Profackoval jsem ji na tváři, aby se probrala. Snažil jsme se ji zvednout, ale protože mi upadla, tak jsem ji odtáhl za ruce do obýváku. Chtěl jsem zavolat na pohotovost, ale to už máma vstala a mašírovala si to zpátky do koupelny,“ vypověděl na policii Šustek. „Přitom byl docela kravál, tak na mě přišel soused. Řekl jsem mu, že máma upadla v koupelně, ať neotravuje. Chtěl jsme zavolat sanitku, ale to jsem už nestačil, protože přijeli policajti,“ doplnil. Ty zavolal právě soused, kterému Šustkovo chování přišlo podezřelé a všiml si krve na jeho rukách.

U hlavního líčení ale už Šustek tvrdil, že byl pod vlivem alkoholu a léků, a proto nevěděl, co dělal, a nic si nepamatuje. Podle psychiatrů má Šustek poruchu osobnosti, která se u něho projevuje tak, že reaguje neadekvátně a agresivně. Nicméně podle znalců byl v době činu příčetný.

Plzeňský soudce v červnu konstatoval, že útok byl veden na zvlášť zranitelnou oběť, která musela synův útok vnímat dlouhou dobu. Muži tehdy přitížilo i to, že byl v minulosti za násilné chování odsouzen.

Také přečtěte

ON-LINE: Rekordní počet nakažených v Brazílii

6:42 – V Německu testy za den odhalily 9557 nových případů nákazy koronavirem, uvedl na …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště