Web zprávy

Soud potvrdil 16 let vězení mladíkovi, který se pokusil zavraždit manžela své milenky

Senát v čele s Milošem Žďárským vynesl verdikt už podruhé, původní rozsudek zrušil odvolací Vrchní soud v Olomouci. Ani nově provedené důkazy včetně psychologického posudku, výslechu dalších svědků a předložení důkazů však senát nepřesvědčily ke změně prvního rozsudku.

Obětí se měl stát bohatý třiasedmdesátiletý podnikatel, manžel Grycové. Kopriva jej v listopadu 2017 vylákal do lomu Hády pod záminkou obchodního jednání. Pak jej strčil ze srázu, napadenému se ale podařilo zachytit na skalním výstupku, odkud jej zachránili přivolaní policisté.

Kopriva se k činu přiznal, tvrdil však, že plán vymyslela Grycová, která si tak chtěla opatřit dědictví z manželova jmění. Údajně mu za čin slíbila odměnu 50 milionů korun.

Obžalovaná celou dobu svůj podíl viny popírá a poukazuje na to, že proti ní neexistují žádné důkazy kromě výpovědi několikrát trestaného Koprivy. Tvrdí, že útok na jejího manžela má na svědomí pouze Kopriva. V nevinu své manželky věří i napadený, který také zaplatil kauci deset milionů korun, díky čemuž je Grycová zatím na svobodě.

Také přečtěte

Česko v noci sevřel tuhý mráz. Přichází oteplení

Teploty v noci na pondělí padaly zejména na severovýchodě území hluboko pod bod mrazu, například v Ostravě …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *