Web zprávy

Soudkyni napadl v nepříčetnosti, agresor zemřel ve vazbě

O zastavení stíhání útočníka ve čtvrtek informoval server iDnes.cz. Deník Právo už v červenci napsal, že muž podle kamerových záznamů zbraň přehodil přes plot na nádvoří, následně bez problémů prošel bezpečnostní kontrolou u vchodu do komplexu a pro nůž si došel.

Z usnesení, z nějž server cituje, vyplývá, že 50letý agresor soudkyni znal, jelikož rozhodovala spor o péči jeho dětí. Později ženu v taláru křivě nařkl z toho, že po něm chtěla úplatek a jinému soudci zase vyhrožoval. V roce 2015 byl za křivé obvinění a vyhrožování odsouzen ke dvěma letům vězení.

Na konci letošního června si to chtěl se soudkyní vyřídit přímo v její kanceláře v areálu soudu a oháněl se při tom nožem. „Připravila jste mě o děti, podala jste na mě trestní oznámení a kvůli vám jsem teď bezdomovec,“ řekl soudkyni během útoku.

Ženu nožem naštěstí nezasáhl, jen ji povalil na zem, ta se uhodila do hlavy. Agresor následně nůž zahodil na chodbě soudu a šel se přihlásit na policejní služebnu. U výslechu podle serveru uvedl, že se léčí na psychiatrii a činu je mu líto. Pár dní na to ve vazbě na Pankráci zemřel, příčinu smrti usnesení o zastavení stíhání neobsahuje.

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) vyšetřovala, zda členové Justiční stráže, která je součástí Vězeňské služby ČR a má na starosti udržování bezpečnosti v budovách soudů, státních zastupitelství a ministerstva spravedlnosti, nezanedbali své povinnosti. To se nepotvrdilo.

Také přečtěte

Brit zahynul, když se snažil vyprostit svého psa z nory

To, že lovecký či ovčácký pes uvízne v noře, se stává poměrně často. Zřídkakdy však …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *