Web zprávy

Soutěž Pevnost Boyard bude bez tygrů… až ti stávající odejdou do „penze“


Tygři jsou součástí hry Pevnost Boyard


| foto: Prima TV

Francouzské ministerstvo životního prostředí chystá nařízení o ochraně zvířat.

Pořadatelé soutěže, která se od roku 1990 natáčí v prostorách pevnosti z počátku 19. století, se rozhodli, že tygry, kteří kvůli vysokému věku odejdou „na penzi“, už nebudou nahrazovat. Podle producentky Alexie Larocheové-Joubertové rozhodnutí padlo poté, co nedávno na odpočinek poslali patnáctiletého tygra Kaliho.

Kdy přesně se šelmy přestanou jako hlídači pokladu v televizní soutěži objevovat, zatím však není jasné. 

Nádvoří pevnosti u západního pobřeží Francie nyní při natáčení obývají dvě pruhované šelmy – Kashemir a Tosca. Prvnímu ze svěřenců krotitelky Félindry jsou tři a druhému devět let.

„Závisí to i na jejich celkovém fyzickém stavu, známe tygry a lvy, kteří jsou stále v dobré kondici i ve 20 letech,“ uvedla produkční Larocheová-Joubertová. Bez tygrů se tak nakonec bude možná natáčet poprvé až za 17 let.

Minulý týden francouzská ministryně životního prostředí Barbara Pompiliová oznámila, že chystá nařízení o ochraně zvířat, které by mělo postupně zakázat vystoupení cvičených divokých zvířat v kočovných cirkusech nebo rozmnožování delfínů a kosatek v zajetí.

Produkční populární soutěže listu Le Parisien řekla, že k rozhodnutí vzdát se tygrů v Pevnosti Boyard dospěli již před zveřejněním tohoto plánu.

Hana Kynychová v české verzi pevnosti Boyard:

Také přečtěte

Není třeba kampaň, když nemůžeme očkovat každého, říká koordinátor Blahuta

Doposud jste do médií poskytl jen velmi málo rozhovorů. Proč s médií nekomunikujete?Musím se plně …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *