Web zprávy

Španělský ministr zdravotnictví se zúčastnil akce v době zpřísnění opatření. Po kritice se omluvil | iROZHLAS

Španělský ministr zdravotnictví Salvador Illa se ve středu kál za to, že se v pondělí účastnil předání cen jednoho španělského zpravodajského portálu. Fotografie ukázaly, že mnoho hostů nemělo roušky, píše agentura Reuters. Podle organizátorů ale akce, jež se uskutečnila v Madridu, splňovala všechna bezpečnostní nařízení. V neděli španělská vláda schválila nouzový stav a také omezení shromáždění na maximálně šest osob.Madrid

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítŠpanělský ministr zdravotnictví Salvador Illa se omluvil za účast na předávání cen v Madridu | Zdroj: Reuters

Předávání cen se v luxusním společenském domu Casino de Madrid účastnilo 80 hostů, což je zhruba třetina kapacity sálu. Kromě Illy byli přítomni další ministři i představitelé opozice, například předseda Lidové strany Pablo Casado.


Boj s covidem ve Španělsku: virus se opět šíří mezi staršími, nemocnice se plní a politici se dohadují


Číst článek

„Pravidla byla dodržena, ale (občané) mají pravdu,“ řekl na adresu kritiků Illa. Zdůraznil, že se zúčastnil pouze předávání cen a nikoli večeře, která následovala. „Nejlepším bezpečnostním rozestupem je neúčast,“ dodal ministr, který nehodlá rezignovat.

V neděli španělská vláda schválila nouzový stav a nová opatření proti šíření koronavirové nákazy. Mezi restrikcemi, které začaly platit v pondělí, je také omezení veřejných shromáždění na maximálně šest osob.


V Itálii pokračují protesty proti opatřením pro boj s koronavirem. V Římě policie použila vodní děla


Číst článek

Z tohoto omezení ale mají výjimku hotely, restaurace a podobné provozy, které mohou zaplnit své sály až do poloviny kapacity. Na tuto výjimku se odvolávají také organizátoři pondělní akce.

K velkému množství kritik se v úterý připojila i vládní mluvčí María Jesús Monterová, podle které by měli vládní politici zvážit účast na společenských akcí, protože jejich chování musí být příkladné.

Na fotkách, které portál zveřejnil, je vidět několik veřejných představitelů, kteří nemají nasazené roušky, což vyvolalo vlnu kritiku, a to hlavně na sociálních sítí, uvedl deník El País.

Podle agentury AP mělo po zhlédnutí fotografií mnoho Španělů pocit, že pro všechny neplatí stejná pravidla, když vládní představitelé chodí na veřejné akce a současně vyzývají spoluobčany, aby omezili společenské kontakty.

ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

Pablo Dylan se vydal ve stopách dědy Boba

Tohoto tématu se dotkne zejména píseň All That Lasts, v níž Dylan zpívá o touze …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *