Web zprávy

Speciální koncert v Národním divadle. Pilsner Urquell poděkoval lidem, kteří pomáhali v době krize

red
22. září 2020 • 14:25

foto: Pilsner Urquell

Představení nazvané Poklady české opery zahrnovalo výběr nejznámějších árií z Prodané nevěsty Bedřicha Smetany, ale i dalších českých oper, které přednesli přední sólisté Národního divadla. Na závěr představení si účinkující zazpívali společně s diváky známou sborovou píseň z Prodané nevěsty „Proč bychom se netěšili“, kterou vyjádřili víru ve spolupráci a solidaritu mezi lidmi. Nadšený potlesk diváků ve stoje po skončení představení byl poděkováním interpretům i pořadatelům představení.

Pramen češství: Vydali jsme se na vodu a pokusili se proniknout do české vodácké duše

Kryštof Pavelka
11. srpna 2020 • 14:19

„Chtěli jsme ocenit nasazení těch, kteří během koronavirové krize pomáhali ve svém okolí. Protože je podle nás stejně důležité připomínat si nejen úsilí zdravotníků, hasičů a policistů, ale také těch méně viditelných hrdinů všedního dne. Nápad společně si zazpívat „Proč bychom se netěšili“ vznikl spontánně a jsme rádi, že lidé, kteří pomáhali, dali tímto způsobem znovu najevo víru v to, že složité situace společně zvládneme,“ říká Kateřina Hašková, brand manažerka Pilsner Urquell.

Nominovat ty, kteří získali pozvání na toto představení, mohli lidé na facebookové stránce Pilsner Urquell. Stačilo uvést, komu chtějí poděkovat a udělat radost – a přidat krátký popis toho, jak konkrétně pomáhali lidem v době koronavirových opatření. Z více než 1300 nominací bylo vylosováno 300 lidí, kteří dostali dvě vstupenky na představení.  

 Charitativní představení bylo již od července avizováno v médiích na sociálních sítích árií „Proč bychom se netěšili“, nazpívanou operními pěvci Národního divadla Zdeňkem Plechem, Josefem Moravcem, Danou Burešovou, Jaroslavem Březinou a Janem Ježkem přímo v prostorách plzeňského pivovaru, kde se slavný zlatý ležák vaří už od roku 1842. Video je ke zhlédnutí na Facebooku a Youtube Pilsner Urquell.

Představení Poklady české opery je jednou ze společných aktivit Pilsner Urquell a Národního divadla. Jejich partnerství sahá až do 19. století – plzeňský pivovar byl jedním z prvních přispěvatelů na stavbu Národního divadla.

Alternativní průvodce českou metropolí aneb Turisté nám Prahu jen půjčili

Luděk Staněk
4. srpna 2020 • 16:31Také přečtěte

Blatný má být vyměněn? Náhradníkem měl být Běhounek z ČSSD, Babiš popřel spekulaci

„Žádnou takovou nabídku jsem nedostal. Vím, že se o tom spekuluje, ale nebudu to komentovat,“ …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště