Splněný sen. Kadeřnice z Otrokovic plete boxerské copy dětem i babičkám


Chtěla být kadeřnicí, ale rodiče rozhodli jinak. I když Lenka Pospíšilová vystudovala střední hotelovou školu v Kroměříži, nakonec se rozhodla splnit si svůj sen.

„Na mateřské jsem si udělala kadeřnický kurz a pustila se do toho, po čem jsem vždycky toužila,“ říká kadeřnice z provozovny Vlasy dělaj člověka v Otrokovicích na Zlínsku. Nejprve trénovala účesy na malé dceři, potom na česací panně a nakonec na zákaznicích. „Měly se mnou velkou trpělivost, když jsem se na nich učila a zdokonalovala,“ popisuje.

Tomáš Arsov

Kadeřník celebrit Tomáš Arsov: Práci musíte dělat proto, že vás to baví

Teď k ní jezdí dívky a ženy z celého kraje, které ji povětšinou objeví přes sociální sítě. Boxerské copánky, vysoké culíky, sfinga, twisty – to jsou jen některé z názvů účesů, které vám na hlavě může vykouzlit. „Někdy přijdou zákaznice s fotkou, ale často to nechají úplně na mně a já se tak můžu kreativně vyřádit.“

Zatím se nestalo, že by někdo nebyl spokojen. „Jsou na mě moc hodné a nikdo si dosud nestěžoval,“ konstatuje Pospíšilová.

Copánky od jara do podzimu

Trend copánků si mezi ženami získal oblibu v posledních třech letech. Už to není jen záležitost dovolených, spousta zákaznic tento styl upřednostňuje od jara až do zimy, kdy se nosí na hlavě čepice. Inspiraci hledá kadeřnice hlavně na internetu. „Hrozně záleží na detailech, jak podeberete vlasy, kde uděláte pěšinku, je toho hodně,“ vysvětluje. 

Kadeřnice z Otrokovic plete boxerské copánky dětem i babičkám z celého krajeKadeřnice z Otrokovic plete boxerské copánky dětem i babičkámZdroj: se svolením Lenky Pospíšilové

A jak dlouho pletení účesu vůbec trvá? Pokud je v kadeřnictví zákaznice poprvé, tak minimálně dvě a půl hodiny. „Musím se podívat, jakou má strukturu vlasu, co potřebuje a probereme spolu, co by si představovala,“ říká.

U stálých zákaznic ji stačí hodinka až hodinka a půl. Do vlasů se dá zaplést cokoliv – třpytky, bavlnky, barevné kanekalony, další copánky.

Od tříletých až po babičky

Móda zapletených copánků není jen pro teenagery či mladé dívky. Věková klientela se pohybuje od tříletých holčiček až po padesátileté dámy. Nejstarší zákaznicí byla babička kolem sedmdesátky: „Ta chtěla na oslavu zaplést něco opravdu šíleného. Byla to ale jen jednorázová akce.“ 

Oděvy Triangel

Unikátní přístup k módě: Oděvní značka pomáhá druhým, ale přitom je i slušivá

A jak dlouho tato paráda vydrží? Při správné údržbě kolem tří týdnů. „Důležité je vlasy umývat vodou a v létě určitě nezapomínat pěšinky mazat opalovacím krémem. Taková spálená hlava není nic příjemného,“ dodává kadeřnice.

Následné rozplétaní doma zabere dost času a občas zákaznice překvapí, kolik vlasů jim za tu dobu vypadalo.

Relax u pletení

Většina žen bere návštěvu jako relax. Uvelebí se pohodlně do křesla a čekají, co jim Lenka Pospíšilová na hlavě vykouzlí. Občas si u toho i zdřímnou. „Nejhezčí část ale je, když mám hotovo a ony se podívají poprvé do zrcadla. Ten wau pohled stojí za to,“ uzavírá kadeřnice.