Web zprávy

STAN schválil zahájení vyjednávání s Piráty o koalici pro parlamentní volby


„Spolupráce politických stran má smysl, pokud funguje programová i lidská symbióza. Voliči dokáží takovou koalici ocenit,“ uvedl Rakušan po jednání celostátního výboru STAN.

Dlouhé měsíce Rakušan strávil rozhovory s ostatními předsedy opozičních stran. „Diskutovali jsme spolu výhody i nevýhody spolupráce pro parlamentní volby, nechali jsme v nezávazném referendu vyjádřit celou naší členskou základnu a uskutečnili jsme interní průzkum mezi voliči. Závěry potvrdily, že spolupráce STAN a Pirátů má z koaličních variant nejvíce sympatií mezi našimi členy i nejvyšší šanci dosáhnout úspěšného volebního výsledku,“ uvedl předseda nejmenšího uskupení ve Sněmovně.

Stoupencem předvolební koalice se STAN je i předseda Pirátů Ivan Bartoš, který o tom bude muset ale ještě přesvědčit stoupence samostatného postupu Pirátů.

O předvolební koalici jednají také ODS, KDU-ČSL a TOP 09. Předseda ODS Petr Fiala chce mít jasno do Vánoc, jak bude v příštím roce strana kandidovat.

Dva předvolební bloky chtějí opoziční demokratické strany vytvořit, aby nepropadly hlasy ani pro jednu z nich a měly všechny společně větší šanci porazit ve volbách ANO Andreje Babiše.

Také přečtěte

Chytrá výhybka zrychlí vlaky – Novinky.cz

Čidla na výhybkách se již nyní testují na několika místech republiky. „Výhybky jsou pečlivě prověřovány. …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *