Web zprávy

Start-upy ještě v kolébce chce podporovat nový český fond

Rovnou od počátku pomáhat v rozvoji začínajícím firmám, a to nejen finančně. Takový je záměr nového tuzemského fondu Impulse Ventures. Základní kapitál do projektu vložil Ondřej Tomek, investor a spoluzakladatel portálu Centrum.cz. 

Na investice má fond Impulse Ventures podle své zprávy připraveny až čtyři miliardy korun. „Chceme být růstovým partnerem těch nejlepších inovátorů a technologických nadšenců. Tím, že investujeme výhradně vlastní peníze a nejsme svázaní regulemi standardních venture fondů, máme obrovskou svobodu v rozhodování a flexibilitě,“ popisuje plány Samuel Huba, spolumajitel a řídicí partner Impulse Ventures. „Ročně tak chceme uskutečnit jednotky investic do těch nejlepších projektů,“ dodává.

Fond momentálně spravuje podíly v českých startupech Shoptet, Safetica a Dataddo, ale také v polské firmě Audioteka.

Fond miliardáře Krska investuje do herních startupů, vstoupil do dvou firem

Impulse Ventures kromě vyhledávání a posuzování potenciálních investičních příležitostí také pomáhá portfoliovým firmám. Podnikatelé působící ve fondu mají ostatně zkušenosti, byli součástí exitů Kiwi.com, Mall.cz nebo Centrum.cz v celkové hodnotě přes sedmnáct miliard korun.

„Jen tak se můžeme stát skutečným partnerem zakladatelů firem. Dokážeme působit jako mentoři, ale umíme také přiložit ruku k dílu při řešení výzev a problémů,“ říká Samuel Huba. „Naše přidaná hodnota pro zakladatele je, že podobnou situací, ve které se oni nacházejí, jsme už velmi pravděpodobně prošli,“ uzavírá.

Ondřej a Josef Průšovi dávají přes 10 milionů do cestovatelského startupu worldee.comTaké přečtěte

Husák bude od února v útvaru policejního vzdělávání. Po kauze teplické oslavy o přeložení požádal sám

Nynější liberecký krajský policejní ředitel Vladislav Husák bude působit jako metodik Útvaru policejního vzdělávání a …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *