Web zprávy

Státní cenu dostal spisovatel Ajvaz, oceněn byl i režisér Forman

Za rozvoj českého loutkového divadla ministerstvo kultury ocenilo Tomáše Dvořáka, za přínos ve výtvarném umění knižní ilustrátorku Květu Pacovskou. Cenu za architekturu obdržel Viktor Rudiš, který propojil brněnskou architektonickou scénu s pražskou a libereckou.

„Letošní udělené ceny jsou výrazem uznání umělcům, jejichž díla obohatila českou kulturu nejenom u nás, ale i ve světě. Letošní rok je ovšem výjimečný: běží ve stínu pandemie,“ uvedl ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Státní ceny a Ceny ministerstva kultury se v minulých letech předávaly při slavnostním večeru na Nové scéně Národního divadla. Letos byly vzhledem k celosvětové pandemii koronaviru a opatřením proti šíření nemoci předány laureátům individuálně, doplnilo ministerstvo.

Státní ceny jsou udělovány za literaturu a za překladatelské dílo, Ceny ministerstva kultury za přínos v oblasti divadla, hudby, výtvarného umění a architektury a za přínos v oblasti kinematografie a audiovize. Cenu tvoří diplom a peněžní ocenění 300 000 korun.

Také přečtěte

Kvóty zdraží potraviny a nakonec je sestřelí Brusel, shodují se analytici i obchodníci

Podle schváleného návrhu mají velké obchody v příštím roce nabízet 55 procent českých produktů, následně …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *