Web zprávy

Státní tajemník a dva náměstci Blatného se nakazili covidem. Ministerstvo jejich stav nekomentuje | iROZHLAS

Dva náměstci ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) a státní tajemník se nakazili koronavirem. Informaci přinesl server Seznam Zprávy. Náměstkyně Alena Šteflová nákazu covidem-19 potvrdila, dalšími nakaženými jsou podle zdrojů z ministerstva náměstek Radek Policar a tajemník Stanislav Měšťan. Ani jeden z nich ale na dotazy novinářů nereagoval.Praha

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítDva náměstci ministra zdravotnictví Blatného (za ANO) a státní tajemník jsou v karanténě. | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Informace o zdravotním stavu zaměstnanců nemá podle svých slov ani mluvčí resortu Barbora Peterová. „Jedná se o čistě osobní záležitost, kterou by bylo zcela nevhodné jakkoliv komentovat, či dokonce zveřejňovat,“ sdělila serveru Seznam Zprávy.

Podle tří zaměstnanců ministerstva jsou Policar a Měšťan v současnosti v karanténě kvůli pozitivnímu testu. Nákazu virem okomentovala pouze Šteflová. „V současné době jsem v karanténě,“ uvedla. Kde a jak se trojice nakazila, zatím není jasné.


Zveřejňování čísel o očkování vázne. Ministerstvo s jejich poskytnutím otálí, obchází při tom zákon


Číst článek

Další náměstkyně Helena Rögnerová uvedla, že v karanténě není. „Viděla jsem se s nimi, ale měla jsem respirátor. Dneska jsem měla výsledek testu a byl negativní,“ upřesnila. V izolaci není ani náměstek Vladimír Černý.

Sám ministr Blatný byl mezi prvními, kdo na konci loňského roku obdrželi vakcínu proti covidu-19. Na dotaz, zda kvůli nákaze spolupracovníků nemusel na testy, ale dosud neodpověděl. V minulosti se koronavirem nakazila mimo jiné hlavní hygienička Jarmila Rážová. Pozitivně testovaný byl tehdy také šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek.

V Česku bylo podle odhadů očkováno proti covidu-19 70 tisíc až 75 tisíc osob. Oficiálně nahlášeno z očkovacích center bylo 61 474 lidí. 

gak

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

Na Slovensku odstartovalo další kolo plošného testování

Při testování vypomáhá 2472 vojáků, sdělilo slovenské ministerstvo vnitra Novinkám. „V Bratislavě, Žilině a na …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *