Web zprávy

Šťáva pro elektromobily kdekoli, kdykoli. Toyota s Hondou testují mobilní dobíjecí stanici

Futuristicky vyhlížející vozidlo nese název „Moving e“ a jeho tvůrci tvrdí, že je schopno dodávat téměř okamžitě elektrickou energii kdykoli a kdekoli. V případě Asie mluvíme především o hrozbě tajfunů či zemětřesení. Takové živelné pohromy totiž snadno odpojí od elektřiny velká území na dlouhou dobu.

Systém vozidla Moving e se skládá se sběrnice palivových článků od Toyoty, přenosného externího napájecího zařízení od Hondy s názvem Power Exporter 9000 a dvou typů přenosných baterií Honda. Součástí výbavy je samozřejmě celá řada kabelů a nabíječek.

Autoři projektu věří, že vůz bude schopen napájet nejen části měst a vesnic při živelných katastrofách, ale třeba i různé akce.

Pokud pak jde o vůz samotný, ten vzniknul z autobusu Toyota FC Bus. Konstruktéři ho vybavili dvojnásobným množstvím vodíkových nádrží, které jsou schopné generovat kapacitu 454 kWh při maximálním výkonu 18 kW.

Vůz ale není jen a pouze jednou velkou dokovací stanicí na různé přístroje. V případě použití během živelných pohrom si na jeho palubě budou moci i odpočinout lidé.

Kdy to ale bude možné použít v praxi, zatím není jasné. Toyota i Honda se rozhodly technologii i nadále testovat v praxi. Až ta totiž rozhodne, zda se bude vozidlo skutečně vyrábět ve větším množství.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Honda na Sauto.cz.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Toyota na Sauto.cz.

Také přečtěte

Děčín má novou obřadní síň, je prostornější a má bezbariérový přístup

Za rok uspořádá děčínský magistrát přibližně 200 obřadů, loni jich bylo kvůli koronaviru jen 157. …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *