Web zprávy

Stovky lidí přijely na otevření nového obchoďáku se slevami, bylo zavřeno


Kvůli chybějící kolaudaci se neotevřel supermarket, několik obchodů s oblečením, hračkami a elektrem.

Informace o tom, že si zde ve čtvrtek žádný zákazník nenakoupí, se přitom objevila až ve středu večer před plánovanou otvíračkou.

Vjezd k obchodnímu parku byl zatarasen dřevěnými paletami, na nichž stál stručný nápis: „Z technických důvodů je retail park uzavřen. Omlouváme se tímto všem zákazníkům.“

Omluva zněla i z úst dvou hostesek, které příchozím vysvětlovaly, že centrum je zavřené.

Na místě byly již od šesté ráno, ačkoliv obchody měly otevřít v sedm. Podle jedné z nich musely nastalou situaci objasňovat stovkám lidí. Řada z nich byla zklamaných, jiní naštvaní.

„Někteří byli i dost sprostí a nadávali nám, jako bychom za to mohly my,“ uvedla dívka, která kromě slovní omluvy nabízela zájemcům jako kompenzaci oříšky. Děti si mohly odnést balonek.

Na dotaz, kdy se tedy obchody otevřou, dívka sdělovala, že to zatím není jasné. „Je to nehoráznost,“ komentoval to jeden ze seniorů, který odcházel s prázdným batohem.

Zákazníci, kteří přišli pěšky, si mohli připravené obchody prohlédnout alespoň zvenku. Mnoho lidí však přijelo auty, která se na křižovatce musela otáčet, což vedlo i k poměrně nebezpečným situacím.

Dovnitř se autem dostali pouze manažeři prodejen či pracovníci, kterým se první den v novém zaměstnání nečekaně změnil.

Na zahájení prodeje se přitom obchodníci pořádně připravili. Na vývěsních plochách byly plakáty s pozvánkou.

Do schránek lidem dorazily letáky většiny obchodů, které se v parku nachází.

Na první den prodeje byly připravené slevové akce, stejně jako zábavný program i s vystoupením kapely Maxim Turbulenc.

Chyba vznikla na straně dodavatele stavby

Podle šéfa odboru výstavby v Chocni obchodní centrum nemá povolení k užívání. „Nejsou splněny všechny zákonné podmínky pro to, abych mohl jako úřad stavbu otevřít. Údaje ze spisu sdělovat nemohu,“ řekl bez bližších podrobností Tomáš Morávek s tím, že problém je na straně vlastníka.

Společnost RP Choceň, která obchodní centrum vlastní, v zaslaném prohlášení přiznává, že zdržení vzniklo na straně dodavatele stavby a je čistě administrativního rázu.

„Obchodní jednotky a parkoviště nového obchodního centra v Chocni jsou dokončeny v bezvadném technickém stavu a jediným důvodem neotevření obchodního centra je administrativní zdržení při vydání kolaudačního souhlasu. Toto zdržení však není vinou státní správy, která naopak v této věci spolupracuje výborně, ale jde o nešťastné osobní pochybení na straně dodavatele stavby ve zcela standardní věci, tj. přípravě dokladové části, jednotlivých vyjádření a přípravě podkladů ke kolaudaci,“ uvádí v prohlášení jednatel společnosti RP Choceň Pavel Menšík.

Majitel obchodního centra teď prý bude dělat všechno proto, aby kolaudaci získal v co nejkratším termínu, nejpozději v listopadu letošního roku.

„Děláme pro to opravdu vše. Zákazníkům, které jsme zvali na otevírací akci, se velice omlouváme za nepříjemnost a těšíme se, že je uvítáme znovu, o tomto podzimu,“ dodává jednatel firmy.

Také přečtěte

Netradiční konkurz do představenstva firmy na řízení nemocnic. V požadavcích je názorová shoda s Piráty a Starosty

Koalice Pirátů a Starostů vládnoucí v Olomouckém kraji vypsala výběrové řízení pro orgány řídící krajské …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště