Web zprávy

Stovky odpůrců roušek demonstrovaly v Praze. „Prymula – ministr strachu,“ hlásaly transparenty

Na akci vystoupila řada řečníků. Ve svých projevech kritizovali zejména to, že jsou opatření povinná a nemají možnost volby, někteří současná opatření, jako je omezení hromadných akcí nebo povinné roušky v MHD, školách a jiných vnitřních prostorách, přirovnávali k totalitnímu režimu.

Podle řečníků je nepochopitelné zejména nošení roušek ve školách při vyučování. Někteří vyzvali učitele a ředitele, aby se opatřením postavili a na školách je nevyžadovali. Jedna z řečnic uvedla, že své děti do školy nepošle, dokud nebude povinnost nosit roušky zrušena.

Do epidemie kecá každý, zuří Zeman. Zmínil karanténu Prahy i soucit s divadelníky

Vystupující zmiňovali i Babišovu údajnou spolupráci s komunistickou Státní bezpečností (StB). Babiš dlouhodobě tvrdí, že je v archivních dokumentech veden neoprávněně. U Prymuly zase mimo jiné lidé upozorňovali na možný střet zájmů v souvislosti s jeho živnostenským oprávněním, na jehož základě mohl mimo jiné vyrábět zdravotnické prostředky či zpracovávat studie. Oprávnění si Prymula tento týden nechal pozastavit, upozornila už dříve Česká televize.

Několik stovek odpůrců vládních opatření proti šíření koronaviru se 27.září 2020 sešlo na pražském Palackého náměstí. Několik stovek odpůrců vládních opatření proti šíření koronaviru se 27.září 2020 sešlo na pražském Palackého náměstí. | ČTK

Lidé na demonstraci s sebou měli české vlajky. Někteří si přinesli také transparenty, například s nápisy Demisi nebo defenestraci, Jsem pro imunitu, Prymula – ministr strachu nebo Nechceme vakcínu, chceme svobodu. Naprostá většina účastníků neměla roušky, lidé nedodržovali ani rozestupy. Podle odhadu ČTK se jich sešlo zhruba 400, postupem času jich ubývalo.

Policie v souvislosti s akcí dosud žádné incidenty neřešila, uvedl mluvčí pražských policistů Jan Daněk.

Kde opatření platí?

Od pondělka jsou roušky povinné v Praze i v celém Středočeském kraji na hromadných venkovních akcích s účastí nad 100 lidí. Ve vnitřních prostorách budov v celé České republice se musí roušky nosit od 10. září, zhruba o týden později byly nařízeny i ve třídách při výuce s výjimkou prvního stupně základních škol.

Koronavirus ONLINE: Akce pro 10 až 20 lidí, žádá Prymula. A přes 600 obětí v Česku

Od 1. března, kdy se v Česku objevily první nákazy novým koronavirem, bylo zaznamenáno přes 63 000 potvrzených případů covidu-19. Denní nárůsty počtu nakažených v předchozích týdnech opakovaně překonávaly rekordy. Nejvýraznější přírůstek byl minulý čtvrtek, kdy testy nemoc prokázaly u 3126 lidí. Aktuálně nemocných je zhruba 31 800 lidí, většina má mírný průběh nemoci.Také přečtěte

Velká cena Portugalska byla potvrzena v letošním kalendáři F1

Lewis Hamilton vítězí ve Velké ceně Portugalska. | foto: Reuters Do Portugalska se závod formule 1 …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště