Web zprávy

Středočechům pomáhají policisté na dálku přes Cisco zařízení

Od února letošního roku, kdy je projekt ve „zkušebním provozu“, se podařilo vybudovat osm těchto nových kontaktních míst pro občany, a to na Karlštejně, Přerově nad Labem, Čechticích, Rudné, Lysé nad Labem, Zruči nad Sázavou, Sedleci-Prčicích a v Lánech.  Lidé je mohou využívat podobně jako klasické policejní stanice. Přes obrazovku mohou například rychle podat různá oznámení. Jen místo z očí do očí mluví s policistou, který sedí ve vzdálené řídící místnosti v jiném městě.

„Výpověď z kontaktního místa jsme schopni efektivně zaznamenat a dále s ní pracovat. Člověk nemusí nic podepisovat, pracujeme jen s nahrávkou. Vytváří nám to v daných lokalitách prostor pro policisty ve výkonu, kteří nemusejí čekat na služebně, ale mohou být užiteční v terénu,“ říká brigádní generál Václav Kučera, ředitel Krajského ředitelství policie Středočeského kraje.

Dovnitř kontaktního místa, které je vždy součástí kamenné budovy, se lidé dostanou po prvním virtuálním kontaktu se vzdáleným policistou. Ten proběhne prostřednictvím zvonku, kamery, mikrofonu a reproduktoru u vchodu.

„Pol Pointy jsou kompletně vybavené osvědčenou technologií Cisco, kterou používají velké úspěšné firmy po celém světě, ale také státní správa a jiné organizace, pro něž je každodenní spolehlivá a kvalitní komunikace na dálku se skvělým zvukem i obrazem nezbytná,“ říká Vojtěch Přikryl, Business Development Manager ze společnosti ALEF. Ta kompletní komunikační řešení dodává a má s nimi již více než 20 let zkušeností. Viktor Gyönyör, Senior Sales Consultant ze společnosti AV MEDIA doplňuje: „Tyto technologie mohou urychlit, zjednodušit a v konečném důsledku i zlevnit komunikaci mnoha úřadů s občany po celé republice.“

Ukázka fungování Pol Pointu na Karlštejně je v tomto videu.

Moderní policejní kontaktní místa jsou první ukázkou, že občané mohou plnohodnotně komunikovat s orgány státní správy bezkontaktně, bezpečně, snadno, rychle a v podstatě odkudkoli. Do Pol Pointů se aktuálně připravuje i zapojení tlumočníků z cizích jazyků, ale i tlumočníků pro znakovou řeč. „Vytváříme systém, abychom například na žádost vyslýchané osoby mohli příslušného tlumočníka online připojit a provést výslech na daném místě,“ odhaluje další blízké plány brigádní generál Václav Kučera, ředitel Krajského ředitelství policie Středočeského kraje.

„Setkáváme se tu s osobami, které nám chodí hlásit různou trestnou činnost, ale někteří se chtějí jen informovat, získat radu,“ doplňuje zkušenosti z prvních týdnů fungování nadpraporčík Jitka Poštulková, policistka Středočeského kraje, která v nových kontaktních místech vzdáleně pracuje a pomáhá občanům.Také přečtěte

Huawei nevydržel kralovat dlouho, nejvýkonnější mobil má Xiaomi

Po pouhých pár dnech tak byla z trůnu sesazena společnost Huawei se svým vrcholným modelem Mate …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *