Web zprávy

Středočeskou hejtmankou se stane Pecková, náměstkem Kupka. Vznikla koalice bez ANO | iROZHLAS

Strany ve středních Čechách se dohodly na složení nové krajské rady. STAN a ODS v ní budou mít po čtyřech křeslech, Piráti dvě a Spojenci pro Středočeský kraj jedno. Hejtmankou bude volební jednička STAN Petra Pecková, jejím náměstkem lídr ODS Martin Kupka, vyplynulo z informací od stran po dnešním jednání na krajském úřadě.Praha
(Aktualizováno: 18:50 6. 10. 2020)

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítHejtmankou bude lídryně STAN Petra Pecková, jejím náměstkem Martin Kupka (ODS) | Foto: Říhová Michaela | Zdroj: ČTK

Podle Peckové vyjednavači našli shodu na rozdělení resortů, jménech radních, předsedů a místopředsedů výborů i komisí.


Volby ve Středočeském kraji? Vývoz ‚pražských‘ voličů, rozladění z Jermanové i úspěch starostů


Číst článek

„Důležitá pro všechny při obsazení jednotlivých postů byla především odbornost,“ uvedla Pecková. Jako nová hejtmanka bude mít ve své gesci vnější vztahy, bezpečnost, komunikační technologie (ICT) a digitalizaci.

Nová krajská vláda bude mít dva radní pro dopravu, jeden má mít na starosti silniční infrastrukturu a druhý veřejnou dopravu. „Pokládáme dopravu za tak významnou oblast pro Středočeský kraj, že jí chceme posílit v radě personálně,“ řekl Kupka. Zatímco on bude mít na starosti silniční infrastrukturu, radním pro veřejnou dopravu bude Petr Borecký (STAN).

ANO míří do opozice

Finance a strategie má řídit Věslav Michalik (STAN), školství a sport Milan Vácha (STAN), sociální věci Martin Hrabánek (ODS) a zdravotnictví Pavel Pavlík (ODS). Radním pro investice a majetek bude Libor Lesák (ODS).


Moravskoslezské ANO podepsalo smlouvu s ODS, lidovci a ČSSD. Hejtmanem zůstává Vondrák


Číst článek

Lídr Pirátů Jiří Snížek by měl mít mít na starosti regionální rozvoj a územní plánování. Druhým resortem Pirátů bude životní prostředí a zemědělství, které povede Jana Skopalíková. Radním pro kulturu, památky a cestovní ruch se stane lídr TOP 09 Jan Jakob.

V příštím týdnu budou navržení radní a předsedové výborů pracovat na programovém prohlášení, které bude součástí koaliční smlouvy. Nová koalice se bude opírat o 50 z celkového počtu 65 hlasů v zastupitelstvu. STAN mají 18 křesel, druhá ODS 16, Piráti 12 a Spojenci, které tvoří TOP 09, Hlas a Zelení, čtyři. ANO, jež ve středních Čechách dosud vládlo, získalo ve volbách 15 mandátů a náleží mu opoziční role.

ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

Energie dotáhla dvoubrankové manko, na body nedosáhla

Ve 37. kole hokejové extraligy se Bílí Tygři postavili na domácím ledě karlovarské Energii. Liberec dvakrát …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *