Web zprávy

Střelec na Karvinsku měl vypálit 15 výstřelů. Podle sousedů šlo o rodinné spory

Policie zatím příliš informací nezveřejnila. Jasné je jen to, že pachatel z místa činu ujel a zásahová jednotka policie ho zraněného zadržela v nedalekém Bohumíně u Kališova jezera. Ve čtvrtek policie upřesnila, že zadržela celkem dva podezřelé.

Zatím není jasné, jaký měl střelec motiv, vše ale nasvědčuje tomu, že střelbou vyvrcholily dlouholeté rodinné neshody.

„Mladý muž, který střílel, už tam nebydlí. Jde o syna majitele domu, který tam byl asi na návštěvě,“ řekl jeden ze sousedů. Podle něj se ozval větší počet výstřelů. „Bylo jich možná patnáct,“ řekl.

Unikal plyn

Většina oslovených lidí ale o celé věci nechce mluvit. „Znám je jenom od vidění, tak vám nic neřeknu. Je to ale problémová rodina,“ řekl další soused.

Dům je obehnaný policejní páskou a střeží ho policisté. Na zdech je patrné, že dům byl zasažen požárem. Podle sousedů zde hořelo před velmi dlouhou dobou, před více než deseti lety. „Tehdy se mluvilo o tom, že by mohlo jít o pojišťovací podvod, prý se o to tehdy zajímala i policie,“ dodal další soused.

Ke střelbě v Dolní Lutyni došlo ve středu kolem 20. hodiny, na místo ihned vyjely policejní hlídky včetně speciální zásahové jednotky. Kvůli podezření z úniku plynu navíc museli policisté evakuovat obyvatele sousedních rodinných domů.

Dům, kde se střílelo, hlídají policisté.

Foto: Aleš Honus, Právo

Také přečtěte

Slavíme den objímání! Psycholožka řekla, proč je životně důležité

Už jste dnes někoho objali? Že ne? Tak to rychle napravte! Dnes je totiž Mezinárodní …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *