Web zprávy

Studenti v Praze se mohou účastnit praktické a klinické výuky. Zkoušení může probíhat do 10 lidí | iROZHLAS

Zákaz přítomnosti studentů na pražských vysokých školách platný od pondělí 21. září se podle nařízení hygieniků nevztahuje na zkoušení za přítomnosti až deseti lidí, laboratorní, experimentální a uměleckou práci za přítomnosti až 15 lidí a klinickou a praktickou výuku. Možné jsou také individuální konzultace a návštěvy studoven a knihoven.Praha

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítNa některých vysokých školách zatím nezačal nový akademický rok. | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Většina škol nový semestr ještě nezahájila, učí se až od října. Někde ale končí zkouškové období. Zákaz prozatím platí do konce října. O uzavření škol informoval dopoledne primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Původně na twitteru napsal, že uzavřeny budou i střední školy, s tímto záměrem ale podle primátora nesouhlasili hygienici. Podle zástupců škol měnící se nařízení vyvolávají chaos.

Korekce: Hygiena nakonec nesouhlasí se zavedením distanční výuky na středních školách. Bude jen na VŠ. Já osobně si ale stojím za tím, že by to tak mělo být.

12:58 – 18. 09. 2020

20334

Praha spolu s hygieniky tento týden rozhodla o nošení roušek i při vyučování. Ministerstvo zdravotnictví je následně od pátka pro školy v celé zemi s výjimkou prvního stupně základních škol. V hlavním městě je na tři desítky škol zasažených nemocí covid-19. Praha je pandemií nejvíce postiženým regionem v zemi. Podle Hřiba bude v nové verzi mapy, která zobrazuje riziko nákazy, v nejvyšším červeném stupni ohrožení.


Školští odboráři v pondělí vyzvali zástupce vlády a hygieniků, aby v těchto červených regionech rozhodli o uzavření škola a přechodu na distanční vzdělávání. Při výuce v rouškách jsou podle nich děti nesoustředěné a neukázněné.

ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

Co je ve hře: uzavření škol i omezení pohybu 20 km kolem bydliště

Kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO) ve středu večer rozhodne o zpřísnění koronavirových opatření. Podle zdroje Novinek …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *