Web zprávy

Světla festivalu Signal se letos nerozsvítí. Vyplynulo to z jednání s Prymulou

Organizátoři festivalu světla Signal, který měl v Praze začít 15. října, zrušili jeho letošní ročník. Za pořadatele to oznámila Nikola Lörinczová. Ředitel festivalu Martin Pošta jednal s ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou (za ANO), který mu sdělil, že v pátek oznámí přísnější opatření kvůli rekordnímu číslu nakažených v Česku. Na jejich základě nebude reálné festival uskutečnit.

Organizátoři řeší, jaké kroky dále uskutečnit. Své plány oznámí v budoucích týdnech. Prymula jednání se zástupci kultury oznámil na twitteru. „Požádal jsem organizátory akcí o odložení jejich aktivit. Je mi líto, že se musí odložit Signal Festival, ale čísla nakažených známe. Je dohoda na pravidelné komunikaci. Kultura je jistě výrazně postižena, udělám vše pro to, aby dostala pomoc,“ uvedl Prymula.

„Máme několik možností. Můžeme festival přesunout na nový termín, v úvahu přichází jaro příštího roku. Musíme zvážit, co pro nás každá varianta znamená z pohledu spolupráce s umělci, produkce, fundraisingu, spolupráce s městem i partnery či bezpečnosti návštěvníků. Není to jednoduché rozhodnutí,“ uvedl Martin Pošta.

Zrušený Oktoberfest bude bez náhražky. Mnichov zakázal popíjení v místě konání

Vzhledem k narůstajícímu počtu nakažených nemocí COVID-19 se budou v Česku zpřísňovat opatření, která budou podle dnešního vyjádření ministra zdravotnictví platit od pondělí 12. října. Nová nařízení jsou už podle organizátorů neslučitelná s přípravami festivalu. ​„Téma osmého ročníku Signal Festivalu znělo Plan B. Náš vlastní plán B teprve hledáme,“ ​dodal Pošta.

Festival se měl konat od 15. do 18. října. Osmý ročník přehlídky, která začínala především jako prezentace tehdy ještě málo známého videomappingu, se chtěl zaměřit na ekologii a pandemii koronaviru. Signal se letos kromě Karlína a Starého Města měl uskutečnit i v Holešovicích.

Festivalu se v minulých letech během čtyř dnů zúčastnilo odhadem půl milionu lidí. Ti se pohybují v ulicích a většinou nejsou najednou na stejném místě.

Filmový festival v Benátkách provázejí roušky, teploměry, fronty a obavy o budoucnostTaké přečtěte

Fiesta podle Gonzáleze. Je to náš klíčový hráč, chválil ho Látal

Hlavně první trefa může zdobit gólové sestřihy. Ve 29. minutě se uvolnil v šestnáctce kličkou …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *