Web zprávy

Světoznámá logistická značka Čechofracht je na prodej

Společnost PKP Cargo International v rámci své reorganizace nabízí ochrannou známku na název i logo Čechofracht. Spediční služby, které dříve Čechofracht vykonával, PKP Cargo International už dříve přesunul pod svou mateřskou společnost, nyní bude čekat na nabídky ke koupi ochranné známky do konce září.

Čechofracht patří od roku 2010 do skupiny PKP Cargo International (dříve Advanced World Transport – AWT), která se zaměřuje především na nákladní železniční dopravu. V minulosti pod názvem AWT Čechofracht nabízela především komplexní spediční služby.

Zajišťovala přepravu zboží po železnici, silnici, po moři i letecky. Činnost firmy se však postupně utlumovala, v roce 2012 tehdejší AWT prodalo velkou část logistických aktivit Čechofrachtu dánské firmě DSV a zaměřilo se především na železniční a kombinovanou dopravu. Spediční služby postupně přesunulo pod vlastní mateřský podnik.

Logistický startup Wereldo nabral další milionové investice

Podle poslední dostupné výroční zprávy z roku 2018 dosáhla firma AWT Čechofacht tržeb 57 milionů korun a zaznamenala ztrátu deset milionů korun. Ve společnosti pracovalo sedm zaměstnanců. Hlavní část tržeb firma v poslední době generovala především z pronájmu areálu v pražské Hostivaři.

Čechofracht byl založen jako státní podnik pro námořní dopravu. Od konce 50. let se firma soustředila na zahraniční obchod, když zajišťovala československý export i import. Své přepravní služby postupně přesunula i na silniční, železniční a leteckou dopravu.

Logistika táhla zemi v době krize. Zásadní klienti budou z oblasti e-commerce, říká šéf společnosti sklady.czTaké přečtěte

Ani obří baterie nestačí na konkurenci. Test Realme 7i

Trh s levnými telefony zažívá v posledních měsících nárůst konkurenčního boje. Větší značky se už …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *