Web zprávy

Svitavy: Soud rozhodl o trestu za smrt dítěte na symposiu

Bývalou ředitelku svitavského městského muzea a galerie Blanku Čuhelovou ve středu okresní soud potrestal kvůli smrti dítěte po pádu sochy třemi lety vězení s podmínečným odkladem na dva roky. Obžaloba ji vinila z toho, že v roce 2018 při řezbářském sympoziu, které muzeum pořádalo, spadla jedna socha na tříleté dítě, které na místě zemřelo.

Trest si vyslechlo také muzeum jako právnická osoba. „Ze strany ředitelky Městského muzea a galerie ve Svitavách Blanky Čuhelové ani organizace jako takové nedošlo v roce 2018 k žádnému zabezpečení tak, aby sochy na dítě nespadly. Oba obžalovaní jsou tak vinni,“‎ uvedla soudkyně Eva Kotalová.

Gynekolog Jan oplodnil nejméně 17 pacientek: Byl zároveň lékařem i dárcem spermatu

Muzeum musí rozsudek na vlastní náklady uveřejnit v některém z celostátních médií. Navíc musí třem sourozencům a matce zemřelého dítěte zaplatit dohromady 2,1 milionu korun. Rozsudek je nepravomocný, všechny strany si ponechaly lhůtu na odvolání, uvedl server www.iDNES.cz.

Neštěstí se stalo 3. září 2018 při řezbářském sympoziu na fotbalovém stadionu ve Svitavách. Podle obžaloby pořadatelé dostatečně nezajistili bezpečnost lidí, kteří chodili kolem vystavených dřevěných soch. Jedna z nich, která měřila 325 centimetrů a vážila 165 kilogramů, se skácela na děti, které po ní lezly. Tříletý chlapec zraněním na místě podlehl.

Tragédie den před svatbou: Policista Marek zavraždil svou snoubenku po hádce o koláčkyTaké přečtěte

Německo možná vůči ČR přitvrdí: Za hranice už jen s testem, výjimky jen pro pendlery

Německo by ve čtvrtek mohlo označit Českou republiku jako epidemicky vysoce rizikovou oblast, dosud Česko …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *