Web zprávy

Tajemství vašeho mobilu a chleba uloupený korporací. Filmfest bude on-line

Výběr německých, rakouských a švýcarských filmů nabízí třeba tragikomedii Téměř dokonalá tajemství o tom, co se stane, když ukazujete lidem všechno, co přijde na mobil.

Procitnutí Mottiho Wolkenbrucha je příběh lásky líčený s židovským humorem. Syn z ortodoxní rodiny se zamiluje do nežidovské spolužačky, což je v daném prostředí mnohem větší problém, než se zdá. Pobavit má i černá komedie na téma milostného trojúhelníku Klikaři Petera Payera.

Dokument Chléb je zajímavou sondou do toho, jak si základní potravinu přivlastnily velké korporace.

Foto: Das Filmfest

Z hudebního světa, kde každý chce být dokonalý, nebo po něm dokonalost chtějí ostatní, pochází film Zkouška a dokument Chléb je zajímavou sondou do toho, jak si základní potravinu přivlastnily velké korporace. Pekaři po celém světě se tomu s velkým odhodláním a notnou dávkou kreativity snaží čelit.

Téměř dokonalá tajemství

Foto: Das Filmfest

Lehce experimentální snímek Ruch a šum venkova Lisy Miller, který získal Cenu Maxe Ophülse za nejlepší hraný film a nejlepší scénář, diváky zavede do bavorsko-švábské vesnice, jejíž autentickou atmosféru navozuje nejen dialekt vesměs amatérských herců, ale i dokumentární záběry.

„Každý ze snímků může prvních 100 diváků zhlédnout zdarma, ostatní za poplatek 99 Kč. Filmy budou přístupné po dobu 48 hodin, a to vždy od 19.00. Snímek Ruch a šum venkova bude k vidění po celou dobu festivalu. Všechny filmy budou uváděny v originále s českými a anglickými titulky,” doplnila za pořadatele Silvie Marková.

Také přečtěte

Vyšetřování smrti Jana Masaryka je u konce. Vraždu se policii jednoznačně prokázat nepodařilo | iROZHLAS

Kriminalisté odložili případ smrti Jana Masaryka. Ani po 73 letech se jim nepodařilo vyjasnit okolnosti …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště