Web zprávy

Tajfun Haishen se přesunul na Jižní Koreu. Půl milionu japonských domácností bylo bez proudu | iROZHLAS

Tajfun Haishen, který během víkendu ničil budovy a přerušoval dodávky elektřiny na jihozápadě Japonska, v pondělí udeřil v Jižní Koreji, kam rovněž přinesl prudké deště a silný vítr. Podle agentury AP bylo ráno bez proudu skoro půl milionu japonských domácností, tamní úřady v souvislosti s bouří evidovaly 20 zraněných.Soul/Tokio

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítTajfun Haishen dorazil do Jižní Koreji | Foto: Yonhap | Zdroj: Reuters

Haishen je třetí tajfun, který danou oblast zasáhl v rozmezí tří týdnů. O víkendu dorazil nad Okinawu a další jižní japonské ostrovy, přičemž jej provázel vítr o rychlosti přesahující 150 kilometrů za hodinu. Úřady předtím nařídily evakuaci více než 200 000 lidí.


‚Bůh moře‘ se blíží k Japonsku. Místní úřady kvůli tajfunu vyzvaly statisíce lidí k evakuaci


Číst článek

I poté, co se srdce bouře přesunulo ke Korejskému poloostrovu, zůstávala doprava na jihu Japonska ochromená, píše AP. Nejezdily rychlovlaky a většina pondělních vnitrostátních letů začínajících či končících na místních letištích byla zrušena.

Japonští záchranáři dopoledne evidovali 20 zraněných, z toho dva vážně. Podle veřejnoprávní televize NHK byli v prefektuře Mijazaki na ostrově Kjúšú čtyři lidé pohřešováni.

Výpadky proudu a komplikace v letecké dopravě už byly hlášeny i z Jižní Koreje, nad jejíž území se tajfun dostal ráno místního času u města Ulsan. Korejská meteorologická služba varovala před „velmi vydatným deštěm a velmi silným větrem“. Vichr byl ale o něco slabší než na Okinawě a podle korejských meteorologů Haishen do úterka zeslábne na tropickou bouři.

ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

Holubího rekordmana měla čekat smrt. Nakonec jí unikne díky falešnému kroužku

Holuba pojmenovaného Joe podle budoucího amerického prezidenta našel na svém dvorku koncem prosince obyvatel Melbourne …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *