Web zprávy

Tampa zdolala Islanders pozdní brankou a v sérii vede 2:0. Palát vyšel poprvé po šesti zápasech naprázdno | iROZHLAS

Hokejisté Tampy Bay porazili v druhém utkání semifinále play-off NHL v Edmontonu New York Islanders 2:1 a zvýšili své vedení v sérii na 2:0 na zápasy. O góly Lightning se postarali švédský obránce Victor Hedman a ruský útočník Nikita Kučerov, který rozhodl zápas devět sekund před koncem základní hrací doby.

Zavřít

Skóre utkání otevřel ve druhé minutě Matt Martin, který z bezprostřední blízkosti překonal Andreje Vasilevského v brance Tampy Bay a poslal Islanders poprvé v sérii do vedení. Lightning vyrovnali ještě v první třetině.

Hokejisté Vegas srovnali sérii s Dallasem, Nosek se prosadil po parádní kombinaci

Číst článek

V 19. minutě se od modré čáry prosadil Hedman a sedmým gólem v play-off si upevnil pozici nejlépe střílejícího beka ve vyřazovacích bojích.

Islanders ve druhé části nedokázali využít své herní převahy, v polovině třetího dějství pohrdli i 38 sekund trvající přesilovkou pěti proti třem a Tampa Bay v závěru udeřila. V čase 59:51 našel Ryan McDonagh výbornou přihrávkou skrz celé útočné pásmo Kučerova, který z pravého kruhu překonal přesouvajícího se Semjona Varlamova.

Jen pár vteřin předtím měl velkou šanci český útočník Ondřej Palát, který v dresu vítězů vyšel bodově naprázdno poprvé po šesti zápasech a skončila i jeho série pěti utkání se vstřeleným gólem.

Semifinále play-off NHL:
Východní konference – 2. zápas (Edmonton):

Tampa Bay – New York Islanders 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Branky: 19. Hedman, 60. Kučerov – 2. M. Martin. Střely na branku: 21:28. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Vasilevskij, 2. Kučerov, 3. Hedman (všichni Tampa Bay). Stav série 2:0.