Web zprávy

‚Teď půjdu po rekordu.‘ Cristiano Ronaldo překonal další milník a brousí si zuby na Daeího | iROZHLAS


Sotva Cristiano Ronaldo překonal jako první evropský fotbalista hranici 100 reprezentačních branek, už pomýšlí na absolutní rekord Aliho Daeího. Kapitán portugalské reprezentace v úterý v Lize národů zařídil dvěma góly výhru 2:0 ve Švédsku a se 101 zásahy v národním týmu ho od bývalého íránského kanonýra dělí osm gólů.Stockholm

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít„Podařilo se mi překonat hranici sta gólů a teď půjdu po rekordu,“ citovala Ronalda agentura Reuters. „Ale beru to krok za krokem, nejsem tím posedlý. Rekordy by se podle mě měly překonávat tak nějak přirozeně,“ přidal pětatřicetiletý kanonýr Juventusu Turín.

Nejlepší reprezentační střelci

  1. Alí Daeí (Írán), 109 gólů
  2. Cristiano Ronaldo (Portugalsko), 101
  3. Ferenc Puskás, (Maďarsko/Španělsko), 84
  4. Godfrey Chitalu (Zambie), 79
  5. Husajn Saíd (Irák), 78
  6. Pelé (Brazílie), 77

Ronaldo si ve Stockholmu jubilejní gól připsal z přímého kopu v nastavení první půle a druhou branku zaznamenal technickou střelou z hranice vápna. „Včera na tréninku proměnil šest nebo sedm podobných přímáků a dnes to bylo jak přes kopírák. Je dobré mít Cristiana v týmu,“ řekl po zápase záložník Bruno Fernandes.

Pětatřicetiletý Ronaldo mohl na milník dosáhnout dřív, ale úvodní zápas nového ročníku Ligy národů, ve kterém Portugalci porazili 4:1 Chorvatsko, vynechal. „Měl jsem problém s palcem, ale věděl jsem, že mám čas dát se do pořádku na další zápas,“ uvedl Ronaldo.

„Jsem v reprezentaci rád a byl jsem přesvědčený, že i beze mě první zápas zvládnou, protože náš kádr je opravdu velmi dobrý. Nikdo není nenahraditelný,“ přidal mistr Evropy z roku 2016, který vede pořadí evropských reprezentačních střelců se 101 góly ve 165 zápasech. Na druhém místě je někdejší maďarská legenda Ferenc Puskás s 84 zásahy v 89 utkáních.

Další góly bude moci Ronaldo přidat v říjnových zápasech třetí skupiny, ve kterých Portugalci nejprve nastoupí na půdě úřadujících mistrů světa z Francie a poté doma přivítají Švédsko. Výběr trenéra Fernanda Santose je stejně jako Francie po dvou kolech stoprocentní.

ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

Když vám teriér puberťák utíká do hospody, ohlídá ho GPS na obojku

Wheaten teriéři jsou asi nejpřátelštější z teriérů, pořád to jsou ale psi s vlastní hlavou. …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *