Web zprávy

Těhotná žena během koupání na Floridě zachránila manžela před žralokem | iROZHLAS

Turistka zachránila svého manžela před útočícím žralokem v moři u souostroví Florida Keys, uvedl server BBC News s odvoláním na místní policii. Těhotná žena bez zaváhání skočila do vody a krvácejícího muže dostala do bezpečí.Miami

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítŽralok | Foto: Gyöngyvér Fábián | Zdroj: Pixabay

Třicetiletý Andrew Charles Eddy podle policie sotva vstoupil do vody u korálového útesu Sombrero Reef, když jej kousl žralok. Jeho manželka Margot Dukesová-Eddyová zahlédla žraločí hřbetní ploutev a krev tekoucí z manžela do moře. Nezaváhala a skočila do vody.

Jakmile odtáhla muže do bezpečí, jiný člen rodiny zavolal na tísňovou linku. Zraněný byl letecky přepraven do Miami, kde mu lékaři ošetřili vážně zraněné rameno. Pacient byl při příletu v kritickém stavu, řekl záchranář Ryan Johnson místním médiím.

Manželé Eddyovi z amerického státu Georgia byli na Floridě na dovolené spolu s příbuznými a společně se plavili na soukromé lodi. Několik lidé z jejich skupiny se už potápělo se šnorchlem, když Eddy skočil do vody, aby se se k nim přidal. V této oblasti se podle policejního hlášení stejným způsobem bavili i další návštěvníci.

I just got this statement from Margot Eddy. Her husband, Andrew, was attacked by a shark in the Florida Keys over the weekend and was seriously injured. Margot, who is pregnant, jumped into the water to help save her husband. @WPLG Local 10 News

Full story here: local10.com/news/local/202…

18:53 – 24. 09. 20201

Útočící žralok podle očitých svědků měřil 2,5 až tři metry. Mohlo jít o žraloka bělavého, který byl v této oblasti ten den spatřen již dříve.

Florida vykazuje nejvíce žraločích útoků na světě. Loni jich bylo hlášeno 21. Globálně jsou však útoky žraloků velmi vzácné, dodal server. Australský surfař 8. září podlehl útoku žraloka u proslulých pláží města Gold Coast v Queenslandu. Šlo o první smrtelný útok žraloka u pláží tohoto turistického střediska za posledních 60 let.

Minulý měsíc devětadvacetiletá Australanka utrpěla vážná zranění při šnorchlování se žralokem obrovským, který ji udeřil ocasní ploutví u pobřeží Ningaloo na západě Austrálie.

Plavání se žralokem obrovským, který má obvykle mírnou povahu, je podle BBC oblíbenou turistickou atrakcí.

ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

Rok pandemie. Teď útočí mutace

Česko se v pandemii, která nebývale zasáhla do fyzického i psychického zdraví národa, výrazně zbrzdila …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště